Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Weikert
Weikert
Autor:

Průšvih na druhou – ten, u kterého Andrej nebyl

 Weikert 12. března, 10:27  -  Petr Weikert
 Weikert
Weikert
12. března, 10:27

Premiér Andrej Babiš ukázal veřejnosti něco, čeho nebyla až dosud svědkem. Je zcela evidentně nervózní. Má totiž vyzkoušenu jen jednu krizovou rovnici, která spočívá v tom, že pokud se dostane do problémů on sám, vždycky z nich vyjde jako vítěz on i jeho hnutí. Jenže teď se utahuje smyčka kolem Jaroslava Faltýnka a Babiš vůbec netuší, co první muž hnutí ANO za jeho zády všechno provedl a co se dostane ven.

Že si Jaroslav Faltýnek oblíbil obor dopravy, kde se točí desítky miliard ve veřejných zakázkách, je známá věc. Aniž by tady měl nějakou významnější funkci (člen dopravní koaliční rady opravdu není nic), stavěl si tu síť svých lidí. Když bylo s Danem Ťokem zle, vytáhl i svého kandidáta na nového ministra dopravy, ale tenhle majstrštyk se nepovedlo dotáhnout.

Část mapy jeho vlivu se odkryla poté, co ministr Ťok s posvěcením Andreje Babiše na poslední chvíli zarazil obchod Faltýnkova známého miliardáře Pavla Hubáčka. Ten málem prodal akcie ČD - Telematika za stovky milionů do rukou státu, což by samo o sobě nebylo úplně mimo, ale Hubáček se k akciím předtím dostal za trochu pochybných okolností. Stát totiž už předtím o výkupu minoritního podílu přemýšlel, ale dělal to tak dlouho, až akcie vyfoukl právě Hubáček. Za onou liknavostí pak mohou stát Faltýnkovi lidé, ale kde není žalobce, není ani soudce.


Mazal z Hané. Faltýnek přišel o výsadní postavení, s Babišem se ale udobřil