Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Boris Johnson / Homer Simpson
Boris Johnson / Homer Simpson
Autor: Profimedia.cz

Johnson je pro Brity James Bond i Homer Simpson. Corbyn dopadl hůře

Adam Štěpánek 21. listopadu, 06:10  -  stp
 Boris Johnson / Homer Simpson
Boris Johnson / Homer Simpson
Autor: Profimedia.cz
21. listopadu, 06:10

Více než polovina Britů si myslí, že by se jim žilo lépe, kdyby k žádnému referendu o brexitu nedošlo. Vyplývá to ze studie konzultační společnosti Britain Thinks, která se kromě odchodu Británie z Evropské unie zaměřila i na nadcházející volby a lídry dvou nejsilnějších stran – Borise Johnsona a Jeremyho Corbyna. Svého premiéra vnímají Britové různě. Někteří v něm vidí Jamese Bonda, jiní Homera Simpsona.

Britové ze všeho nejvíce touží po návratu k „normálu“, kdy se každý den nebude řešit turbulentní situace kolem (ne)odchodu Británie z EU. Zároveň se však neshodnou, jakou cestou by se k takovému stavu mělo dojít. Podle 70 procent zatvrzelých zastánců brexitu se tak stane prakticky ihned po odchodu z EU, odpůrci vystoupení z unie jsou v tomto směru pesimističtější, myslí si to jen sedm procent respondentů, kteří by chtěli za každou cenu zůstat v EU. K otázce možného druhého referenda jsou ale skeptičtí všichni, přálo by si jej jen 34 procent lidí, ukázala studie.

Osoba Borise Johnsona Brity dále rozděluje. Dokonce i odpůrci brexitu většinově uznávají, že od svého nástupu do funkce udělal ohledně odchodu z EU znatelný pokrok. Většina lidí mu ale i nadále nevěří. Když měli současného předsedu vlády charakterizovat jedním slovem, nejčastěji padl výraz „lhář“. Velké množství lidí jej dále charakterizovalo jako šaška, podvodníka, sobce, nebo dokonce idiota. Našlo se ale i několik kladných ohlasů, jeho příznivci jej vnímají jako silného a chytrého lídra.