Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz

Máte rádi hořkou čokoládu? Pozor na kadmium

14. října, 19:20 - Jana Nováková
ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz
14. října, 19:20

Tmavá, tedy hořká čokoláda patří k jedné z mála opěvovaných cukrovinek. Říká se, že upravuje krevní tlak či cholesterol a také snižuje riziko onemocnění srdce. Už méně se ale hovoří o možných negativních účincích, třeba vlivu na vyšší riziko vzniku rakoviny nebo poškození ledvin. Na vině je především v čokoládě přítomné kadmium, tedy těžký kov.

Jak je všeobecně známo, čokoláda se vyrábí z kakaových bobů. Právě do těch se kadmium dostává z půdy, na níž jsou pěstovány. Přítomnost kadmia v čokoládě tedy není překvapivá, neznamená to ale, že by se jí neměla věnovat pozornost. Zvýšená konzumace kadmia totiž může vést k chronické otravě, která se projevuje třeba nemocemi kostí či ledvin. Kadmium je navíc podezříváno z vlivu na vznik rakoviny.

Proto je přítomnosti tohoto těžkého kovu v potravinách věnována velká pozornost i v rámci EU a jejích orgánů. Kadmiu a jeho množství v potravinových surovinách se věnují i evropské předpisy, konkrétně jej upravuje nařízení 1881/2006/ES. Dlouhodobě se jím zabývá také Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) a Světová zdravotnická organizace pro aditiva.

Vegetariáni jsou na tom hůř

Právě společný výbor expertů z těchto organizací již před lety stanovil provizorní týdenní tolerovatelný příjem kadmia, a to 7 μg/kg tělesné hmotnosti. Později však byl na základě nových poznatků limit snížen na 2,5 μg/kg. Uhlídat tento limit ve stravě je ale obtížné; například vegetariáni, kteří konzumují větší množství zeleniny než „masožravci“, podle odborníků přijímají týdně zhruba dvojnásobek doporučeného množství kadmia.

Co je kadmium?
• Kadmium (Cd) patří k těžkým kovům. Jde o všudypřítomný toxický kov, který se do životního prostředí dostává nejčastěji v důsledku spalování fosilních paliv, ze zpracování rud či z kontaminovaných hnojiv.
• V malém množství je součástí mnoha potravin rostlinného i živočišného původu. Nachází se například v listové zelenině, ořeších, semenech či právě v kakau. Jeho zdrojem jsou ale také měkkýši nebo korýši.
• Do lidského organismu se dostává s potravou a v těle se ukládá v kostech, játrech a ledvinách. Z těla je vylučováno velmi pomalu. Jeho poločas v játrech je 5 až 10 let, v ledvinách 10 až 30 let. Proto se jeho obsah v organismu během života stále zvyšuje.

Co se týče čokolády, vrásky na čele kadmium nedělá jen konzumentům, ale také výrobcům a vývozcům. Hodnota 2,5 μg/kg a s ní související limity pro potravinářské suroviny jsou tak nízké, že mnoho producentů ani není schopno je dodržet. A nemůže tak ani své produkty dovážet do zemí EU.

Ekvádor nad limit

„Menší problém mají afričtí producenti kakaa, větší pak producenti z Jižní Ameriky, kde obsah kadmia v kakaových bobech je všeobecně vyšší. Například Ekvádor, pro nějž je kakao zásadní komoditou a je sedmým největším světovým producentem kakaa, tímto nízkým limitem velice trpí,“ uvedl pro Euro.cz toxikolog a vysokoškolský pedagog Jiří Patočka. „Přitom kakao z Ekvádoru patří mezi světovou špičku z hlediska jeho lahodnosti a jemného aroma vhodného pro luxusní čokolády,“ dodal expert. Pro Ekvádor je navíc velmi významný právě evropský trh, neboť je odbytištěm více než 50 procent celkové produkce této země.


S lněným semínkem opatrně, radí odborníci. Moc o něm nevíme


Kromě země původu kakaa, z něhož je čokoláda vyrobena, je pro množství přítomného kadmia klíčový i samotný obsah kakaa. Čím je ho v čokoládě více, tím více je zde i kadmia. „To je důvod, proč se v poslední době šíří obavy z konzumace čokolády, zejména té tmavé, s vysokým obsahem kakaa. Zvýšená expozice kadmia představuje vyšší riziko vzniku rakoviny a vzniká tak otázka: je čokoláda, považovaná celá léta za zdravou pochutinu, ve skutečnosti karcinogenní?“ nadhazuje Patočka.

To Tomáš Komprda z Ústavu technologie potravin na Mendelově univerzitě v Brně obavy z kadmia v čokoládě příliš nemá. Má ji prý rád a nevyhýbá se jí. „Nesrovnatelně více kadmia než z čokolády přijímáme konzumací obilovin (chléb), okopanin (brambory) nebo zeleniny,“ zmínil pro Euro.cz další možné rizikové zdroje kadmia.

Kadmium ovlivňuje ledviny i kosti

Negativní důsledky, které má kadmium na zdraví, se zpravidla neprojevují akutní, ale chronickou otravou. To znamená, že jsou rozpoznatelné až s větším časovým odstupem. Chronická otrava kadmiem má mnoho projevů od poruchy funkce ledvin přes anémii, poškození kostní dřeně nebo řídnutí kostí. Jak již bylo uvedeno, kadmium je také podezříváno z vlivu na vznik rakoviny.

Obáváte se kvůli přítomnosti kadmia konzumace tmavé čokolády?

Jedna tabulka a dost

O tom, že na překračování limitů kadmia může mít svůj podíl právě tmavá čokoláda, svědčí i výzkum provedený v loňském roce v Dánsku. Ten zkoumal množství kadmia ve dvanácti různých značkách čokolád a zjistil, že hned v případě několika z nich byl bezpečný limit pro denní zkonzumované množství kadmia překročen již při konzumaci jedné tabulky čokolády (100 až 150 gramů denně). Jedna z čokolád dokonce obsahovala maximální doporučený příjem kadmia již v 18 gramech, tedy pouhých několika kostičkách.

Jak jsme již uvedli, nadlimitní příjem kadmia neznamená bezprostřední ohrožení zdraví či dokonce života. V dlouhodobém horizontu ale může ovlivnit funkce různých orgánů a mít tak fatální vliv na celkový zdravotní stav organismu.

Čtěte také:

Co škodí více? Cholesterol, nebo léky na jeho snižování?

Je sója zdravá? Jak pro koho, ovlivňuje totiž hormony

Lepek není jed. Může ochránit před cukrovkou i dalšími chorobami

Masem a mléčnými výrobky proti infarktu. Kardiologové překvapili novou studií

Revoluce z vládní pekárny: stát rozmělní definici kváskového chleba

Nenápadná a výživná potravina budoucnosti. Obyčejné žaludy


Čtěte také

Černínský palác, sídlo ministerstva zahraničí

Zákaz Člověka v tísni v Rusku: ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance

Ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo ruského velvyslance Alexandera Zmejevského…

14. listopadu 2019

 Jaromír Manhart (uprostřed), archivní foto

„Pán odpadu” končí. Ředitel Manhart odchází z ministerstva životního prostředí

Přestože se nyní ostře sledovaná nová odpadová legislativa řeší na vládě, její autor se…

14. listopadu 2019

 Jan Hamáček a Jiří Zimola

Zimola bude kandidovat za ČSSD, uvedl Hamáček. Změna 2020 podle něj není konkurence

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola bude příští rok v krajských volbách…

14. listopadu 2019

7 tipů na skvělé knižní dárky nejen pod stromeček

7 tipů na skvělé knižní dárky nejen pod stromeček

Přemýšlíte o tom, jakou knihu darovat svým blízkým na Vánoce, k narozeninám či prostě jen…

14. listopadu 2019

 Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček

Přestaňte používat titul, vyzvala univerzita Ondráčka. Sama mu jej odebrat nemůže

Univerzita Palackého vyzvala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, aby rezignoval na svůj…

14. listopadu 2019

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujal Vás tento článek?
Ohodnoťte ho

Počet hodnocení: 7 | Průměrné hodnocení: 5.00

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Finance
Změnil jsem dodavatele a platím víc! I k tomu může dojít
Jak žádat o mateřskou?
Kdy letos začíná advent?
O kolik se v roce 2020 zvednou platy ve veřejné sféře?
Jaké příjmy může mít předčasný důchodce?
Auta
Setrvačník nemusí být jen součást motoru. Lze s ním i…
Ferrari Roma je kupé s parádním designem a výkonem 620 koní
Honda S-MX vznikla jako milenecký azyl na kolech. Značka se tím nijak netajila
Videodojmy Audi SQ8 TDI – Sem se dívej, BMW
Elva je moderní interpretací monopostů McLaren-Elva z 60. let. Vznikne v sérii 399 kusů
Hry pro příležitostné hráče