Winklevossové rozptylují obavy z kryptozimy. Chystají expanzi s novou aplikací - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Winklevossové rozptylují obavy z kryptozimy. Chystají expanzi s novou aplikací

,
Winklevossové rozptylují obavy z kryptozimy. Chystají expanzi s novou aplikací
Zdroj: Profimedia.cz

Bratři Cameron a Tyler Winklevossové, zakladatelé obchodní platformy s kryptoměnami Gemini, si z úbytku investorů do kryptoměn a padajících kurzů těžkou hlavu nedělají. Spustili novou mobilní aplikaci na obchodování s kryptoměnami a příští rok chystají expanzi do Asie.

Bitcoin během letošního roku odepsal kolem osmdesáti procent, celý trh s kryptoměnami pak v porovnání s vrcholem z ledna ztratil podle údajů portálu CoinMarketCap.com 87,09 procenta. Pro krizové období kryptoměn se vžil název „cryptowinter“, tedy kryptozima.

My se v tom cítíme jako doma, vzkazují bratři Winklevossové. Podle svých slov jsou na obchodní rozhodnutí v době všeobecného skepticismu zvyklí. „Dává nám to čas se trochu nadechnout a dál budovat,“ řekl Cameron Winklevoss agentuře Bloomberg. Přes svoji společnost Gemini spustili novou mobilní aplikaci pro obchodování s kryptoměnami. Skrze ni chtějí nalákat nové investory.

Aplikace umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat kryptoměny bitcoin, ethereum, litecoin, bitcoin cash či ZCash a v reálném čase monitorovat jejich ceny. Uživatelé v ní najdou i přehled o svém portfoliu, včetně jeho celkové hodnoty. Součástí aplikace je i podpora nově spuštěného investičního nástroje Cryptoverse, který umožňuje simultánní nákup všech dostupných kryptoměn.


Podle Winklevossů může tržní kapitalizace bitcoinu překonat hranici pěti bilionů dolarů. Čtěte více:

Hodnota bitcoinu vzroste až 40násobně, myslí si jeden z největších investorů

Bitcoin


Jednou z priorit pro příští rok je pro dvojčata Winklevossovy a jejich společnost Gemini expanze do Asie, kde působí velké burzy jako Bitfinex, Digifinex a Huobi. V médiích se také spekuluje o jejich plánech prorazit ve Velké Británii.

Bratři Winklevossové se před rokem stali prvními známými bitcoinovými miliardáři, když v nejrozšířenější kryptoměně tehdy vlastnili podíl s hodnotou přesahující miliardu dolarů. V roce 2013 investovali do bitcoinu jedenáct milionů dolarů.

O virtuálních měnách čtěte v rubrice Kryptoměny:

Proč se kryptoměny propadají? Může za to i válka o Bitcoin Cash

Vláda bude podporovat blockchain. Chce do Česka přilákat investice a talenty

Bitcoinový detektiv Aleš Janda: Banky ani státy nemohou mít vlastní kryptoměny

Blockchain jako záruka. Rwanda chce technologií hlídat těžbu vzácného tantalu

Maduro zamyká Venezuelu. Nový pas stojí čtyři mzdy, platit lze jen kryptoměnou

Ohodnoťte tento článek
Diskuze