Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Šéf společnosti Carduus Asset Management Pavel Bodlák
Šéf společnosti Carduus Asset Management Pavel Bodlák
Autor: Martin Pinkas

Exmanažer PPF Bodlák staví s čínským miliardářem a německým bankéřem první kryptobanku na světě

10. listopadu, 17:08  -  Jiří Zatloukal
 Šéf společnosti Carduus Asset Management Pavel Bodlák
Šéf společnosti Carduus Asset Management Pavel Bodlák
Autor: Martin Pinkas
10. listopadu, 17:08

Má to být první platforma, která propojí svět tradičního bankovnictví a svět kryptoměn, tedy oblasti, které si dosud moc nerozumějí. Founders Bank, jak se banka jmenuje, už obdržela povolení k fungování na domovské Maltě a v současnosti prochází procesem udělování licence od Evropské centrální banky.

„Předpoklad je, že řízení bude dokončeno v prvním kvartálu příštího roku,“ řekl týdeníku Euro šéf společnosti Carduus Asset Management Pavel Bodlák, který patří mezi investory nově vznikající banky.

Je to symbióza

Bodlák vložil do Founders Bank spolu s několika málo klienty, jimž spravuje peníze v Carduus Asset Management (Carduus znamená latinsky bodlák), zhruba 150 milionů korun. Kromě nich je akcionářem například bývalý člen vedení Deutsche Bank Kenan Altunis a hlavním podílníkem je čínský dolarový miliardář Čchang-pcheng Čao. Ten založil a vlastní kryptoměnovou burzu Binance, což je jedna z největších platforem na obchodování s šifrovanými měnami vůbec.

Rozhodovací proces byl podle Bodláka poměrně jednoduchý, i když osobně není nijak zapáleným příznivcem kryptoměn. „Jeden z hlavních důvodů, proč jsme do projektu šli a proč se nám zdál sexy, spočívá v tom, že my do něho přinášíme prvek konzervativního bankovnictví. Potřebují nějaké bankéře, protože vnitřní treasury bankovnictví je provozní záležitost, kterou musíte umět dělat, a ajťáci ji neumějí. Je to symbióza,“ říká Bodlák s tím, že jeho společnost je navíc řádně regulována v Evropské unii.


Advokát Kozub: