Menu Zavřít

Z každého nákupu investice do bitcoinu. Dvacetiletý milionář rozjíždí platformu pro laiky

14. 6. 2019
Autor: Profimedia.cz

Erik Finman je už ve svých dvaceti letech díky bitcoinu dolarovým milionářem. Nyní se chystá pomoci lidem, kteří chtějí investovat do kryptoměn, ale nerozumí jim. Spouští pro ně platformu, která z každého nákupu přes kreditní kartu investuje část peněz do bitcoinu.

Finman začal investovat do bitcoinu už ve svých dvanácti letech, v osmnácti se pak díky nejrozšířenější kryptoměně stal dolarovým milionářem. Ve svých dvaceti teď doporučuje lidem, aby bitcoin ani po divokém období plném vzestupů a pádů hodnoty neprodávali. Věří, že jeho hodnota bude dál stoupat.

„Obrovským faktorem, který zabraňuje bitcoinu nasadit k bull runu, je jeho složité nakupování. Často jsem slyšel o někom, kdo šel na burzu, ale poté, co zjistil všechny nezbytné kroky, transakci ani nedokončil,“ řekl Finman webu MarketWatch.

Vyzkoušíte platformu CoinBits?

Úspěšný investor proto rozjel vlastní webovou platformu, která by měla být dostupná i pro investory-laiky. Aplikace CoinBits každý nákup kreditní či debetní kartou automaticky zaokrouhlí na nejbližší dolar a rozdíl okamžitě investuje do bitcoinu. Funguje tak na podobném principu jako platformy od kamenných bank, například Acorns nebo Stash. „Cílem aplikace je udělat kryptoměny a technologii blockchain hmatatelné a dostupnější,“ říká Finman.

Se svou novou platformou má Finman velké plány. „Opravdu si myslím, že milion uživatelů do roka je realistické číslo,“ řekl. Žádnou větší kampaň však nechystá, o propagaci se podle něj postarají sociální sítě.

MMF24

Finman do CoinBits podle svých slov zatím investoval přibližně sto tisíc dolarů. Věří, že se na trhu navzdory velké konkurenci – například Coinbase či Robinhood – dokáže prosadit. „Hodně lidí už se pokoušelo bitcoin zjednodušit, ale nemyslím si, že by se to někomu úplně podařilo,“ věří, že právě to bude jeho největší plus.

Z rubriky Kryptoměny dále čtěte:

Deset let vězení za obchodování s kryptoměnami. Indie zvažuje tvrdé restrikce

Mikrotransakce a chytré kontrakty. Nový pohled na placení Bitcoinem

Bitcoin pro 2,5 miliardy lidí bez bankovního účtu

Jak bezpečně platit bitcoinem?

Proč investovat do kryptoměn? Fungují jako uchovatel hodnoty a chrání před inflací

Na trh vstupuje generace mileniálů. Co udělají jejich peníze s cenou Bitcoinu?

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).