Menu Zavřít

Zelený hokejový šampionát: Slováci chtějí udat nový ekologický trend

15. 5. 2019
Autor: čtk

Organizátoři hokejového mistrovství světa připravili ve spolupráci se slovenským ministerstvem životního prostředí „zelené novinky“, které by měly převzít další sportovní a kulturní akce konané na Slovensku. Jednou z nich je zodpovědnější přístup v nakládání s odpadky.

„Bez podpory fanoušků zůstaneme na půli cesty. Proto bych chtěl všechny poprosit o podporu,“ vyzval slovenský ministr životního prostředí Lászlo Sólymos. „Máme šanci být hrdí nejen na výkony slovenského národního týmu, ale i na fakt, že se Slovensko stává zemí, která v souvislosti s životním prostředím jedná zodpovědně,“ dodal.

Návštěvníci šampionátu mají ve fanzónách k dispozici 600 odpadkových košů na třídění odpadu, nápoje dostávají do vratných kelímků na zálohu a tácky v bufetech jsou vyrobené z cukrové třtiny, příbory pak z bioplastů.

„Snažíme se fanoušky nabádat k tomu, aby na utkání cestovali vlakem, protože jde o nejekologičtější formu cestování,“ uvedl příklad dalšího „zeleného“ opatření předseda organizačního výboru MS Igor Nemeček. „Věříme, že počet aut na silnicích dokážeme omezit i tím, že jsme nabídli držitelům vstupenek veřejnou dopravu v Bratislavě a Košicích v den utkání zdarma,“ řekl.

EBF24

Na turnaj by podle odhadu organizátorů mohlo zavítat až půl milionu návštěvníků. „Zajištění zodpovědného nakládání s odpady v prostorech, které k tomu nejsou přizpůsobené, navíc na akci, kterou navštíví statisíce lidí, bylo obrovskou výzvou,“ podotkl Sólymos. „Pokud se nám to za pomoci fanoušků podaří, tak věřím, že se recyklace stane standardem na velkých sportovních a kulturních akcích na Slovensku,“ dodal.

O hokejovém šampionátu dále čtěte:

Historicky nejúspěšnější týmy na MS v hokeji

Dresy národní hokejové reprezentace: v jakých se "mstila" za okupaci a které oblékla, když ovládla Nagano?

Nejslavnější okamžiky českého hokejového nároďáku na mistrovství světa

MS v hokeji 2019: Top 10 nejlépe placených hokejistů

Stálice hokejového šampionátu. Škoda je hlavním sponzorem mistrovství už 27 let

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).