Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Hynek Glos/Euro

Unicorn předpoví pro E.ON, jak moc se bude svítit a topit

Jan Brož 25. března, 09:00  -  Jan Brož
 ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Hynek Glos/Euro
25. března, 09:00

IT skupina Unicorn miliardáře Vladimíra Kováře uspěla ve výběrovém řízení na predikční software spotřeby energií pro energetickou společnost E.ON. Unicorn se na energetiku zaměřuje dlouhodobě a zdaleka se neomezuje jen na Česko.

Přední česká softwarová skupina Unicorn Vladimíra Kováře získala další zakázku v energetice. Pro E.ON vytváří predikční systém spotřeby elektřiny a plynu.

„Systém bude sloužit pro predikci spotřeb jednotlivých zákaznických portfolií společnosti E.ON Energie. Využíváme ho od února a aktuálně stále probíhá testovací fáze,“ uvedla mluvčí E.ON Martina Slavíková. Od léta by pak nový systém měl běžet v plnohodnotném režimu.

Hodnotu zakázky nechtěla ani jedna ze stran komentovat. Podle šéfa managementu portfolia E.ON Michala Panského umožní nový systém snížit náklady společnosti na nákup energií, což by se mělo odrazit i v účtech zákazníků.

Systém využívá celou řadu datových zdrojů od Operátora trhu s elektřinou OTE či Českého hydrometeorologického ústavu, stejně jako historická data. Řešení je postaveno nad platformou Lancelot, na jejímž základě fungují podobné systémy u mnoha