Diess povede ve VW divizi zahrnující Škodu. Dostane obrovskou moc, bojí se zaměstnanci - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Diess povede ve VW divizi zahrnující Škodu. Dostane obrovskou moc, bojí se zaměstnanci

, čtk,
Diess povede ve VW divizi zahrnující Škodu. Dostane obrovskou moc, bojí se zaměstnanci
Zdroj: čtk

Novým generálním ředitelem automobilové skupiny Volkswagen se stane Herbert Diess, dosavadní šéf hlavní značky Volkswagen. Ve funkci nahradí Matthiase Müllera, rozhodla na svém dnešním zasedání dozorčí rada automobilky. Součástí koncernu je i česká společnost Škoda Auto. Diess byl měl řídit nově vytvořenou divizi, která bude zahrnovat rovněž značky Škoda a Seat. Nevoli nad chystanými změnami již dali najevo zástupci zaměstnanců.

„Diess dostane obrovskou moc,“ uvedl jeden ze zdrojů. Média už dříve informovala, že Diess by měl v čele koncernu nahradit nynějšího generálního ředitele Matthiase Müllera. Ve středu zdroj agentury Reuters uvedl, že Diess bude i ve funkci generálního ředitele dál řídit hlavní značku Volkswagen.

Rozsáhlá reorganizace se zřejmě nedotkne generálního ředitele automobilky Audi Ruperta Stadlera. Reuters s odkazem na zdroje z dozorčí rady uvedl, že tento manažer zůstane na svém postu.

Podle informací německého listu Der Spiegel by se měl koncern rozdělit na čtyři divize. Kromě divize pro masový trh zahrnující značky Volkswagen, Škoda a Seat by to měly být divize luxusních automobilů, sportovních vozů a užitkových vozidel.


Hnědé odbory: německé automobilky se obávají extremistů v závodních radách

Daimler se obává prorůstání pravicových extremistů do struktur společnosti.


Náhlý spěch prosadit změny na nejvyšších postech a ve struktuře automobilky ale znepokojuje zástupce zaměstnanců. Silným odborovým svazům se v minulosti často dařilo snahy o reformy potlačit. „Způsob, jakým byly tyto změny ve firmě sdělovány, je více než pochybný,“ uvedl zdroj agentury Reuters. Dozorčí rada měla jednat až v pátek, ale v obavách z vyzrazení plánovaných změn se sešla o den dříve.

Dále čtěte:

Kdo je opravdu největší: Renault-Nissan-Mitsubishi, nebo Volkswagen Group?

VW nabídne zpětný odkup dieselů. Zájemci si ale musí koupit jiný vůz

Masivní výprodej dieselů pod cenou z Německa do Česka? Podle autobazarů nenastane

Stovky tisíc navíc: německé automobilky rozdělují odměny zaměstnancům


Ohodnoťte tento článek
Diskuze