Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Neuron Soundware
Neuron Soundware
Autor: Facebook Neuron Soundware

150 milionů od ČEZ, Mol a Eximbank. Český startup se zvukem přilákal nové investory

 Weikert 03. července, 06:09  -  Petr Weikert
 Neuron Soundware
Neuron Soundware
Autor: Facebook Neuron Soundware
03. července, 06:09

V Česku se zrodil další nadějný startup. Tedy alespoň tak vyznívá zpráva o důvěře velkých investorů, jež přilákal Neuron Soundware. Technologie, která zjednodušeně řečeno dokáže podle poslechu chodu průmyslového stroje odhalit jeho závady, si už podruhé přišla k penězům od fondu J&T Ventures a poprvé jí daly důvěru firmy jako maďarský Mol nebo český ČEZ.

Neuron soundware celkově od investorů na další rozvoj získal částku 5,75 milionu eur. Podílel se na ní investiční fond skupiny ČEZ Inven Capital či venture kapitálová společnost Lead Ventures sídlící v Budapešti. Ta do projektu investuje prostřednictvím fondu zaštítěného skupinou MOL a Eximbank.

Základní pravidlo úspěšného startupu zní, že buď musí umět peníze vydělat, nebo je ušetřit. Neuron Soundware splňuje to druhé. Díky zvukům, které umí rozpoznat a zanalyzovat citlivá počítačová technika, dokáže technologie odhalit chyby ve strojích ještě před tím, než vzniknou, a tím ušetří peníze za opravy i za výpadky strojů z výroby.

„Neuron je jednou z mála firem v oblasti akustické emise, která se prosazuje v konkurenci špičkových firem z Izraele a USA. Za svou krátkou existenci si vybudovala unikátní databázi zvuků, kterou používá pro trénování svých neuronových sítí,“ komentuje nejnovější investici Petr Míkovec, výkonný ředitel Inven Capital.