Dobrou noc a pevnou naději - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Dobrou noc a pevnou naději

,
Dobrou noc a pevnou naději

Pokud nejsou zveřejňované předvolební průzkumy úplným opakem reality, vypadá to, že český lid se v sobotu večer dočká vytoužené změny a tradiční demokratické partaje se odeberou společně do opozice čekat na odvoz ku smetišti dějin.

Bude dovršena změna, s kterou začal po svém zvolení v roce 2010 superguru Vít Bárta a jeho Věci veřejné, které měly sazebník „provizí“ ze státních zakázek pro partajní kasu.

Svérázný milovník těžkých červených vín to ale nedokázal dotáhnout do konce a přepustil místo jinému sekáčovi. S Andrejem Babišem přišel bojovník s korupční hydrou a rozkrádáním veřejných prostředků, který je evidovaný estébák, dotační podvodník a s vysokou pravděpodobností okrádal stát na daních.

Prokazatelně se osvědčil, protože hodnota jeho majetku měřená časopisem Forbes za dobu jeho ministrování, změn dotačních pravidel, prodloužení užívání řepkových paliv, obnovení dotací na bioplynky a dalších lidu prospěšných kroků se zvedla ze čtyřiceti na 88 miliard korun. Docela dobrý výsledek na to, že ten holding vlastně neřídil a makal na ministerstvu na full time.


O předvolebním finiši čtěte v rubrice Volby 2017

Průzkum Medianu: Podpora velkých stran klesla, naopak SPD a Piráti posilují

Mdlé a nevýrazné kampaně. Strany podle odborníků neumějí pracovat s limity

 Průvod ČSSD centrem Prahy za vyšší platy


S očekávanou premiérskou židlí pod zadkem by na konci příštího volebního období náš apoštol změny mohl atakovat ve Forbesu nejspíše i Petra Kellnera. Bojovníkovi s rozkrádáním veřejných prostředků bude s velkou pravděpodobností krýt záda Tomio Okamura. Tahle komiksová postavička, která se dostala do Sněmovny na stejné vlně touhy po změně v minulých volbách, získala dostatečnou kvalifikaci, když se rozešla s rodnou stranou Úsvit. Ta se nějak nemohla dopočítat peněz ze státních příspěvků a její členové vinili šéfa z tunelování partajní kasy, což byl samozřejmě sprostý nesmysl a všechny ty smlouvy byly v cajku, jak věří jeho dnešní voliči, kterým k víře ještě pomohla jistá Angela Merkelová se svým vítáním muslimů ve střední Evropě, takže se může těšit na historický úspěch.

Tuhle partičku pak doplní ještě Piráti, kteří sice ještě moc nevědí, jestli máme být v NATO, nebo ve Varšavské smlouvě, když tady dosud bylo všechno jenom špatně, ale na druhou stranu se můžeme jistojistě spolehnout na příslovečnou nezkorumpovatelnost IT komunity.

Když k tomuto dream teamu přidáme standardní volební výsledek KSČM, čekají nás opravdu světlé zítřky s vládou lidu a jejím předvojem z Agrofertu a zájezdu Japonců. A od sobotního večera si můžeme k tradičnímu přání dobrou noc přidávat i legendární větičku „a pevnou naději“.

Čtěte další komentáře Pavla Párala:

Lithium a Andrejovy tepláky

Vzkaz z Barcelony

Podle peří poznáš ptáka

Kradu, kradeš, krademe

Jak Andrej a Bohouš vzbudili Otesánka

Socani všech vyznání, neblbněte!

Pseudoandrej

Miloš omylný

Fetišisté minimální mzdy

Zelená fuška

Košile dotací a náš kabát


Ohodnoťte tento článek
Diskuze