Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #28

11. listopadu 2016, 14:42 - Eva Šafránková
11. listopadu 2016, 14:42

Víkend na vlně sociálního divadelního dokumentu, severským filmů, mladého umění, ambientní hudby a přírodní domácí kosmetiky. Kam o víkendu, vám napoví Prague-Up kalendář.

Sociální dokument v divadle

Mezinárodní festival Akcent vznikl z naléhavé potřeby vytvořit platformu pro umění, které překračuje hranice mezi uměleckou tvorbou, sociálními problémy a politikou. Tento rok se podíváme na místa a situace, kde se rodí zlo. V době, kdy pravda přestává být respektovanou hodnotou, je třeba do boje proti zlu postavit zbraně imaginace, metafory a humoru. Přehlídku osobitých výpovědí o našem světě budete moci vidět od 10. do 27. listopadu v Divadle Archa.

O tomto víkendu doporučujeme světovou premiéru představení New Bohemia. Autentické příběhy obyvatel stejnojmenné čtvrti malého amerického města, ve kterém se před sto padesáti lety usídlili Češi. Kde se nachází hranice mezi lpěním na svých vlastních kořenech a ochotou pochopit kulturní dědictví souseda ze zcela jiného konce světa?

Divadlo archa (Zdroj: prague-up.com)

Severský podzim na filmovém plátně

Dalším víkendovým festivalem, kam bychom vás rádi pozvali, je přehlídka severské kinematografie v kině Lucerna. Milovníci severské kultury budou moci shlédnout jak nové kousky tak své favority. Filmy jsou promítány v originálním znění s českými a anglickými titulky. Nalaďte se na zimu.

Kino Lucerna (Zdroj: prague-up.com)

Chemie mezi hudbou a uměním

V sobotu se koná na Bubenské 1 oficiální Czech Design Week party Tetris 04. Hlavním hostem bude Daniel Cherney, který se narodil v Táboře, ale už dlouhá léta pracuje na své elektronice v Londýně. Podpoří ho domácí Raphael Kosmos, Oliver Torr, Daniel Cherney nebo Marcel Trayko. Přijďte si poslechnout nebo si zatančit na největší techno-housové libůstky, melodické beaty a temné sety.

Jako bonus se navíc můžete kouknout na právě probíhající výstavu Letters od legendárního writera Zeb One, jehož tvorba překračuje hranice mezi ulicí a galerijní scénou.

Tetris 04 (Zdroj: prague-up.com)

Pokoje v Containallu

Budova Containallu na Malé Straně opět ožívá. Po celý víkend zde bude probíhat site specific přehlídka mladého umění vybraných ateliérů českých vysokých uměleckých škol z Prahy, Brna, Ostravy, Plzně atd. Každý z ateliérů má jeden přidělený pokoj a volnou ruku v tom, jakým způsobem prostor využije. Přijďte je prozkoumat. Samozřejmou součástí bude také bar a hudební program.

Pokoj v Containallu (Zdroj: prague-up.com)

Spací koncert v divadle

Žižkovské divadlo Ponec bude v sobotu hostit již osmý celonoční spací koncert ambientní hudby. Tentokrát se představí anglický projekt The House In The Woods aka Pye Corner Audio z hauntology labelu Ghost Box a experimentální americký drone Dedekind Cut. K poslechu, spánku a snění dále zahraje český sochař a tvůrce interaktivních zvukových objektů Martin Janíček, v neposlední řadě pak Wim Dahaen a Trauma. Až se probudíte, čeká vás společný brunch, u kterého můžete sdílet své zážitky.

Spací koncert (Zdroj: prague-up.com)

Domácí přírodní kosmetika s Liškou mazanou

Liška mazaná, to je Petra a Tereza, které pořádají workshopy, na kterých se s vámi podělí o své znalosti a recepty, jak si vyrobit domácí kosmetiku bez chemických přísad. Z workshopu si odnesete několik hotových produktů, kterými můžete rozmazlovat sebe nebo můžete překvapit své blízké originálními dárky. To se před blížícími se Vánoci hodí. Pokud snad nezvládnete tento termín, nezoufejte, workshopů je naplánováno do prosince ještě spousta.

Liška mazaná (Zdroj: prague-up.com)

Další víkendové tipy hledejte v prague-up kalendáři.


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít