Zeman popřál prvňáčkům, aby se brzy naučili číst. Někteří rodiče proti němu protestovali - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zeman popřál prvňáčkům, aby se brzy naučili číst. Někteří rodiče proti němu protestovali

, čtk,
Zeman popřál prvňáčkům, aby se brzy naučili číst. Někteří rodiče proti němu protestovali
Zdroj: čtk

Prezident Miloš Zeman dnes popřál prvňáčkům v Základní škole T. G. Masaryka v pražském Břevnově, ať se brzy naučí číst. Knihy jsou podle něj nejkrásnější věcí na světě. Zároveň v první školní den poznamenal, že vždy nerad vstával a že by bylo lepší, aby se do školy chodilo o hodinu později. Několik rodičů mělo na oblečení připevněné na znamení protestu proti Zemanovi jako symbol malé červené trenýrky.

Zeman dětem řekl, že ve škole se před nimi otevře jiný svět plný tajemství, kouzel a krásných věcí. Popřál jim, aby se naučili psát, ale hlavně číst. Řekl jim, aby četli hlavně papírové knihy, které jsou krásné. Kniha je podle prezidenta nejkrásnější věc na světě. Podotkl, že pokud ji napsali moudří lidé, čtení je, jakoby si s nimi čtenář povídal.

Na dotaz ředitelky školy Zeman řekl, že jako první knihu přečetl Školáka Káju Maříka. Ještě předtím četl leporelo, které ale za opravdovou knihu nepovažuje. První dáma Ivana Zemanová podle svých slov nejspíš jako první přečetla knihu Malý Bobeš.

Zeman zároveň poznamenal, že jako malý „hrozně nerad“ vstával. „A to platí pořád,“ podotkl. Kdyby podle něj bylo možné chodit do školy o hodinu později, považoval by to za lepší. Děti pak upozornil na to, že ve škole musí poslouchat. Na závěr návštěvy prvňáčků Zemanová dětem rozdala jako dárky knížky a sladkosti.


Přečtěte si komentář: S tebou jo a s tebou ne aneb Zemanova volenka

 Weikert


Několik rodičů dětí mělo na oblečení malé červené trenýrky, které se v poslední době staly symbolem protestu proti Zemanovi. Podle jednoho z rodičů nešlo o organizovaný protest. Během návštěvy prezidenta ve škole byli rodiče v jiné místnosti.

Při odchodu ze školy Zeman novinářům řekl, že si protestu nevšiml. Jedna z maminek školáka, která odváděla dítě ze školy v době odjezdu prezidenta, na Zemana zakřičela „fuj“ a následně „ježíšmarjá táhni“. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček reagoval slovy „chovejte se slušně“. Žena mu odvětila, že slušně se má chovat Zeman.

Dále čtěte:

Kauza Peroutka: stát bude zastupovat ministerstvo financí, Zeman je vedlejší účastník

Zeman s Kingem si připomněli vznik Československa. Řešili i bezpečnost a ekonomické partnerství

Zeman svolal schůzku ústavních činitelů. Budou řešit zahraniční politiku

Zeman oslavil Den vítězství na ruské ambasádě. Připomněl svůj odpor k sankcím


Ohodnoťte tento článek
Diskuze