Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Žvýkačka, ilustrační foto
Žvýkačka, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz

Rádi žvýkáte? Můžete si zadělat na vředy i nadváhu

03. května, 16:10 - Jana Nováková
 Žvýkačka, ilustrační foto
Žvýkačka, ilustrační foto
Autor: Profimedia.cz
03. května, 16:10

Většina lidí alespoň občas žvýká žvýkačku, ať už kvůli pocitu svěžího dechu nebo touze zahnat hlad. Plátky či dražé vypadají nevinně, ale skrývají různé potenciálně rizikové látky. Třeba ty, které jsou podezřívány z vlivu na vznik alergií či rakoviny. Žvýkáním si ale můžete zadělat i na žaludeční vředy či nadváhu.

Když si pro pocit svěžího dechu nebo prostou potřebu mít něco v ústech do nich člověk vkládá plátek či dražé žvýkačky, možná si ani neuvědomuje, kolik procesů se tím v jeho těle odstartuje. Některé, třeba redukce usazování zubního plaku, jsou pozitivní. Řada dalších už ale tak přínosná není. Podívejme se na pět negativních vlivů, které na lidské zdraví může mít žvýkání žvýkaček.

Žvýkám, tedy jím. Anebo ne?

Žvýkáním žvýkaček v těle vzniká falešný pocit, že dochází ke konzumaci potravy. Ten vede různé orgány k reakcím, které odpovídají jedení.

„Negativní vliv je dán tím, že když člověk žvýká a přitom nedodává do trávicího systému potravu, jeho tělo očekává přísun potravy, a tak již vylučuje žaludeční kyselinu a trávicí enzymy, a tím se organizmus zbytečně vyčerpává. Tyto enzymy nenachází, na čem by mohly působit, a tak, pokud se předtím člověk nenajedl, brzy přichází pocit hladu,“ vysvětlil pro Euro.cz odborník na vývoj a složení potravin a jejich účinky na lidské zdraví, Jiří Hotzký. Dodal, že při častém používání žvýkaček je z důvodu tvorby „zbytečných“ enzymů riziko vzniku žaludečních vředů.

Sladší než cukr

V potravinářství se běžně používají intenzivní či nekalorická sladidla jako například aspartam či acesulfam, která jsou zhruba 200krát sladší než běžný cukr. Žvýkačky v tomto směru nejsou výjimkou. A ač se mnozí konzumenti mohou domnívat, že požívají-li potraviny „bez cukru“, svému tělu prospívají, ve skutečnosti mu prokazují spíše medvědí službu.

„Všechna syntetická sladidla jsou škodlivá. Mimo jiné způsobují pocit hladu, a tak často i tloustnutí. Klamou slinivku a další vnitřní orgány, které se zbytečn