Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Petr Arenberger
Petr Arenberger
Autor: čtk

Novým šéfem vinohradské nemocnice bude dermatolog Arenberger

17. září, 16:03 - čtk
 Petr Arenberger
Petr Arenberger
Autor: čtk
17. září, 16:03

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze bude dermatolog Petr Arenberger. Funkce se ujme 1. října. Uvedla to dnes Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky.

„Petr Arenberger jako pracovník zdejší fakultní nemocnice, ve které byl zaměstnán přes 30 let, z toho několik let byl i ve vedení, má dostatečné množství zkušeností a dobré předpoklady pro funkci ředitele nemocnice,“ řekl České televizi k výběru ředitele ministr zdravotnictví. Nový šéf nemocnice by se měl podle Vojtěcha zaměřit zejména na zprůhlednění nákupů léků a zdravotnického materiálu, rozvoj potenciálu kvality zdravotní péče a zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců.

Arenberger vystudoval Fakultu dětského lékařství, obě atestace získal v oboru dermatovenerologie, tedy oboru věnujícímu se kožním a pohlavním chorobám. Obor přednáší i na lékařské fakultě. Od roku 2001 působí jako přednosta Dermatovenerologické kliniky a od roku 2002 současně i jako náměstek ředitele pro vědu a výzkum. Je předsedou České dermatovenerologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a místopředsedou České lékařské společnosti.

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo letos v květnu, že dosavadní šéf nemocnice Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku. Nemocnici vedl od roku 2016. V březnu předchozího roku odvolal tehdejší ministr Svatopluk Němeček (ČSSD) předešlého šéfa nemocnice Marka Zemana, když ohlásil předpokládanou ztrátu nemocnice 300 milionů korun. Po něm půl roku vedla provizorně nemocnici Andrea Vrbovská.