Novým šéfem vinohradské nemocnice bude dermatolog Arenberger - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Novým šéfem vinohradské nemocnice bude dermatolog Arenberger

, čtk,
Novým šéfem vinohradské nemocnice bude dermatolog Arenberger
Zdroj: čtk

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze bude dermatolog Petr Arenberger. Funkce se ujme 1. října. Uvedla to dnes Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky.

„Petr Arenberger jako pracovník zdejší fakultní nemocnice, ve které byl zaměstnán přes 30 let, z toho několik let byl i ve vedení, má dostatečné množství zkušeností a dobré předpoklady pro funkci ředitele nemocnice,“ řekl České televizi k výběru ředitele ministr zdravotnictví. Nový šéf nemocnice by se měl podle Vojtěcha zaměřit zejména na zprůhlednění nákupů léků a zdravotnického materiálu, rozvoj potenciálu kvality zdravotní péče a zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců.

Arenberger vystudoval Fakultu dětského lékařství, obě atestace získal v oboru dermatovenerologie, tedy oboru věnujícímu se kožním a pohlavním chorobám. Obor přednáší i na lékařské fakultě. Od roku 2001 působí jako přednosta Dermatovenerologické kliniky a od roku 2002 současně i jako náměstek ředitele pro vědu a výzkum. Je předsedou České dermatovenerologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a místopředsedou České lékařské společnosti.

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo letos v květnu, že dosavadní šéf nemocnice Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku. Nemocnici vedl od roku 2016. V březnu předchozího roku odvolal tehdejší ministr Svatopluk Němeček (ČSSD) předešlého šéfa nemocnice Marka Zemana, když ohlásil předpokládanou ztrátu nemocnice 300 milionů korun. Po něm půl roku vedla provizorně nemocnici Andrea Vrbovská.

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je jednou z deseti českých fakultních nemocnic. Za poslední dva roky v nich ve funkci ředitele skončili kromě šéfa vinohradské nemocnice i ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice a někdejší ministryně zdravotnictví Dana Jurásková a ředitel ostravské nemocnice a také bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Na vlastní žádost pak odešel i šéf brněnské Fakultní nemocnice U Svaté Anny Martin Pavlík. Výběrové řízení na jeho nástupce muselo ministerstvo opakovat, protože komise doporučila exposlance Michala Pohanku, kterého ministr nejmenoval. Druhé řízení vyhrál Vlastimil Vajdák, který zařízení vede od srpna.

Petr Arenberger (60)
Vzdělání: vystudoval Fakultu dětského lékařství Univerzity Karlovy v Praze (1984), atestace má v oboru dermatovenerologie (1987 a 1990); absolvoval studijní pobyt na Stanfordově univerzitě v Kalifornii (1992 až 1993); profesorem je od roku 2001, získal též tituly DrSc. či MBA.
Dosavadní funkce: od roku 2001 je přednostou Dermatovenerologické kliniky ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a od roku 2002 i náměstkem ředitele pro vědu a výzkum.
Kariéra: pracoval jako lékař na Kožní klinice Fakultní nemocnice v Praze 2 (1984 až 1987), lékař na oddělení alergologie FNKV (1987 až 1988), odborný asistent Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty UK a FNKV (1988 až 1992), postdoktorský pobyt na univerzitě v Mnichově (1989 až 1991), docent Dermatovenerologické kliniky 3. Lékařské fakulty UK a FNKV (1992 až 2001).

Čtěte také:

Do zdravotnictví půjde dalších šest miliard korun nad rámec vyhlášky

Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo úhradovou vyhlášku pro rok 2020, požadavky odborů odmítlo

Boj proti spalničkám: Německo chce pokutovat rodiče neočkovaných dětí

Praha převezme Nemocnici Na Františku od ledna 2020, magistrát rozšíří péči

Ohodnoťte tento článek
Diskuze