Za nízké mzdy může nepřerozdělování zisků či levná pracovní síla ze zahraničí, tvrdí odboráři - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Za nízké mzdy může nepřerozdělování zisků či levná pracovní síla ze zahraničí, tvrdí odboráři

, čtk,
Za nízké mzdy může nepřerozdělování zisků či levná pracovní síla ze zahraničí, tvrdí odboráři
Zdroj: čtk

Za nízké výdělky v Česku může letité nepřerozdělování zisků firem, příliv levné pracovní síly z ciziny, dlouhá pracovní doba a nedostatek kolektivního vyjednávání. Ve své nové studii to uvedla Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS). Řešením podle odborářských analytiků jsou investice do infrastruktury, školství a vědy, podpora malého a středního podnikání či změna daňového systému a osekání výdajů.

Odbory vyzvaly hlavní politické strany a hnutí, aby se na změnách podoby ekonomického modelu dohodly. Vzniknout by pak měla nová hospodářská strategie.

„ČMKOS považuje model nízkonákladové ekonomiky, který je tu od 90. let, za škodlivý a znemožňující reálnou konvergenci k zemím západní Evropy. Oběť českých zaměstnanců byla bohužel politickými elitami promarněna. Jestliže jsme po 30 letech dosáhli necelé třetiny úrovně mezd vyspělých sousedů, není to rozhodně dobrá zpráva,“ uvedl předák centrály Josef Středula. Kritizoval pak některé zahraniční firmy za to, že v Česku vyplácejí pracovníkům ve srovnání se zaměstnanci ve své zemi třetinové mzdy.

Hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň upozornil, že reálná konvergence k západu probíhá, ve mzdách dokonce ještě rychleji než v HDP. „Mnoho západoevropských zemí vidělo jen minimální nárůsty reálných mezd od finanční bouře 2008, zatímco u nás v posledních letech jejich růst atakuje desetiprocentní hranici,“ uvedl. Zároveň uvedl, že kdyby zahraniční firmy nemohly vyplácet nižší mzdy než doma, tak by do České republiky ani nepřišly. „Nějaký zaměstnanec je pro odbory vždy lepší než nijaký. Domácí zaměstnavatelé by za danou mzdu všechny nezaměstnali,“ dodal.


Zkrácení pracovní doby? Na takový experiment nejsou lidi, zní z byznysu

 Textilní výroba, ilustrační foto


Podle předáka se Česko dostalo do pasti nižších příjmů a slabého kurzu koruny, technologicky zaostává, sestupuje k nižšímu stupni zpracování ve výrobě, nižší je i produktivita. „Celou dobu si utahujeme opasky. Rozdíl mezi zisky a náklady na mzdy činí 4,5 bilionu korun. Česká republika má šestou nejvyšší míru zisku v zemích EU, ve mzdách je ale sedmá od konce. Není důvod platit nízkými mzdami,“ řekl šéf ČMKOS. Česko označil za „slepici snášející zlatá vejce“. Dodal, že český zaměstnanec za svou kariéru odpracuje o 11 let víc než německý.

Hlavní ekonom UniCredit bank Pavel Sobíšek ovšem upozornil, že podílem nákladů na zaměstnance v HDP ve výši 43 procent za rok 2018 bylo Česko zhruba v polovině žebříčku EU a letos se tento ukazatel dále zvýší na nejvyšší úroveň vůbec kolem 44 procent. Mezi země s nižším podílem než Česko patří podle něj například Itálie a Řecko.

Řešením je podle odborů změna hospodářského modelu. V analýze doporučují podporu rozvoje infrastruktury. Zmiňují rychlý internet a digitalizaci, jadernou energii, vysokorychlostní železnici a také realizaci vodních projektů v ose Vltava – Labe – Severní moře a Dunaj – Odra – Baltské moře. Hned dodávají, že je nutný boj proti suchu.


Požadavky odborářů: růst mezd o 6 až 7 procent, kratší pracovní doba a delší dovolená

Staronový předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula


„S odbory se ztotožňuji v názoru, že je model české ekonomiky nízkonákladový, což není optimální. Tento model se do značné míry vyčerpal, takže bychom se měli připravovat na jeho změnu,“ uvedl hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek. Vytvořit novou hospodářskou strategii může být podle něj přínosné. „Nesliboval bych si ale od ní přechod k úplně novému modelu fungování ekonomiky,“ dodal.

Dalším opatřením jsou investice do vědy a výzkumu, podpora technického školství či založení státní exportní společnosti, která by pomáhala k vývozu českých technologií. Peníze by měly směřovat i do malých a středních podniků, posílit by se měl cestovní ruch či nájemní bydlení. Poslední okruh návrhů se týká veřejných financí. Podle odborů potřebují proměnu a změnit by se měl i daňový systém. ČMKOS navrhuje narovnání daní zaměstnanců a živnostníků, větší kontrolu daňových optimalizací či progresivní zdanění, boj proti práci na černo a daňovým únikům i případné škrty ve výdajích.

Dále čtěte:

Dříči, nebo neproduktivní zmatkaři? Češi stráví v práci za rok o 11 dní více, než musí

Všichni ji chtějí, ale není pro každého. Kdo má na to pracovat z domova?

Vláda chce přidat 1500 korun všem státním zaměstnancům, zruší nejnižší tabulku tarifů

Česká ekonomika se přehřívá. V žebříčku stability klesla o tři místa

Zkouška orchestru, než začne stoupat voda. Recese přijde, jsme připraveni?

Ohodnoťte tento článek
Diskuze