Osekané vedení drah dalo nové smlouvy manažerům ČD Cargo - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Osekané vedení drah dalo nové smlouvy manažerům ČD Cargo

,
Osekané vedení drah dalo nové smlouvy manažerům ČD Cargo
Zdroj: čtk

Ještě než České dráhy stihly dovolit nové členy svého představenstva, připravila stávající trojice dárek manažerům dceřiné ČD Cargo. Podle informací Eura dva měsíce před vypršením mandátu odsouhlasila nové pětileté smlouvy členům představenstva ČD Cargo.

„Valná hromada společnosti zhodnotila dosavadní činnost všech jeho členů a vzhledem k dobrým výsledkům rozhodla v souladu se stanovami společnosti o tom, že představenstvo ČD Cargo, a.s., zůstane ve stejném složení i v dalším funkčním období,“ potvrdil informaci mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Od 1. listopadu mají jistotu smlouvy na příštích pět let Ivan Bednárik a Bohumil Rampula se Zdeňkem Škvařilem. Nestandardní na celé věci je, že vedení ČD rozhodlo o tomto důležitém kroku v nekompletním složení, protože na obsazení dvou volných míst se teprve čeká. Celá věc se také stihla odehrát těsně předtím, než přišel coby předseda dozorčí rady ekonom ČD Pavel Kysilka, takže velmi pravděpodobně neměl tuhle informaci k dispozici. Zajímavé také je, že neproběhlo veřejné výběrové řízení.

ČD Cargo je v posledních letech nejvýdělečnějším podnikem skupiny státního dopravce. V pololetí firma zaznamenala zisk 270 milionů korun. Jde o meziroční pokles asi o 20 procent. K poklesu podle podniku přispěly zejména vyšší ceny energie, růst nákladů a investice. Společnost přepravila celkem 33,4 milionu tun materiálu. Podle firmy si dopravce drží zhruba 60procentní podíl na českém trhu.

Čtěte také:

Předsedou dozorčí rady ČD se stal bývalý viceguvernér ČNB Kysilka

 Pavel Kysilka

Táta nádražáků: rozjela se velká hra o České dráhy

 Některé nosné konstrukce již nešlo repasovat a musely být vyrobeny znovu

Dále čtěte:

České dráhy zneužily dominantní postavení, musí zaplatit pokutu 274 milionů korun

Černý březen: česká železnice si připsala smutný rekord

Unaveni vlakem. České dráhy se na začátku roku potýkají s častými nehodami

České dráhy zdraží jízdenky o 2,5 procenta. Slibují ale více spojů

Tendr za šest miliard. České dráhy koupí 50 elektrických vlaků

Výběr šéfa Českých drah vrcholí. Mezi kandidáty chybí původní favorit Nebeský