Návrh dalších vyznamenání za boj proti ekonomickým z*rdům - Euro.cz

Přihlášení

Návrh dalších vyznamenání za boj proti ekonomickým z*rdům

,
Návrh dalších vyznamenání za boj proti ekonomickým z*rdům
Zdroj: Euro.cz

S potěšením jsem zaznamenal jména vyznamenaných k 28. říjnu a ke stému výročí vzniku Československa. Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, miliardář Pavol Krúpa a bývalá poslankyně ANO Jana Lorencová si podle prezidenta Miloše Zemana medaili zaslouží, jelikož bojovali proti „ekonomickým z*rdům”. Přidávám návrh na další vyznamenání.

Vratislav Mynář, kancléř prezidenta republiky

Medaile Za boj proti ekonomickým z*rdům I. stupně

Kancléř Vratislav Mynář

Do června 2009 působil celkem tři roky jako místopředseda představenstva firmy Tessile Ditta Services, která od pražského dopravního podniku v roce 2007 získala zakázku na vymáhání dluhů od černých pasažérů v hodnotě kolem dvou miliard korun bez výběrového řízení. V letech 2006 a 2011 vystupoval na valných hromadách dvakrát jako akcionář společnosti Credit Management, která se taktéž podílela na byznysu, který za jednu nezaplacenou 32korunovou jízdenku vymáhal po lidech desetitisíce.

Martin Nejedlý, ekonomický poradce prezidenta republiky

Medaile Za boj proti ekonomickým z*rdům I. stupně

 Miloš Zeman po vítězství v prezidentské volbě. V pozadí Vratislav Mynář a Martin Nejedlý

V srpnu 2007 založil společně s ruskou ropnou společností Lukoil firmu Lukoil Aviation Czech, která nedlouho poté získala exkluzivní zakázku na dodávku leteckého paliva na státní pražské letiště. Pak jeho firma nevrátila palivo Správě státních hmotných rezerv a soud ji odsoudil k pokutě 27,5 milionu korun. Tu zaplatili Rusové a Nejedlého firma nakonec skončila v likvidaci.

Jiří Jestřáb a Richard Tománek, advokáti a sponzoři Miloše Zemana

Medaile Za boj proti ekonomickým z*rdům II. stupně

Brněnští advokáti patří dlouhodobě mezi největší sponzory prezidentské kariéry Miloše Zemana. Spolku Přátelé Miloše Zemana, který poslední kampaň platil, věnovali 1,7 milionu korun. V roce 2014 vyjednali za Vratislava Mynáře nákup jeho strašnické vily za pouhých 5,5 milionu, přitom nezávislý odhad ceny byl minimálně dvojnásobný. V roce 2015 pak získali veřejnou zakázku na právní služby pro Lesní správu Lány v hodnotě minimálně 4 miliony korun.


Připomeňte si sponzory Zemanovy kampaně: Stopy vedou ke Chrenkovi i Romanu Janouškovi

Roman Janoušek


Marek Zurian, sponzor Miloše Zemana, podnikatel s půjčkami

Medaile Za boj proti ekonomickým z*rdům II. stupně

Firma Car Servis Group, kterou sedmadvacetiletý Zurian vlastní, poskytla na poslední prezidentskou kampaň spolku Přátelé Miloše Zemana 950 tisíc korun. Zurianova firma poskytuje půjčky, které se přibližují lichvě. Půjčka 100 tisíc vás za měsíc přijde na 10 tisíc korun. Za rok už zaplatíte 72 %. Ve svém hospodaření za rok 2016 přitom vykázala firma ztrátu 200 tisíc korun.

Jie Ťien-ming, poradce Miloše Zemana, bývalý šéf CEFC

Zvláštní řád za boj proti ekonomickým z*rdům

 Jie Ťien-ming

CEFC si před časem vybrala Česko jako sídlo svých evropských aktivit a Jie Ťien-ming je stále čestným poradcem českého prezidenta Miloše Zemana. Počátkem roku přitom zmizel z očí veřejnosti a v březnu čínské úřady oznámily, že byl zatčen a že je vyšetřován kvůli podezření z ekonomické kriminality. Minulý týden čínská prokuratura obvinila bývalého stranického tajemníka Wang San-jüna, že přijal právě od exšéfa CEFC Jie Ťien-minga úplatky v blíže neurčené výši.

Čtěte další komentáře Jana Novotného:

Jak žít bez Andreje

Obsah beztrestně nevykradeš

Tajemství malé údernice

Přátelé, co teď?

Báječná léta se Zemanem