EU je skvělý projekt, czexit by byl katastrofa, řekl Babiš německému tisku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

EU je skvělý projekt, czexit by byl katastrofa, řekl Babiš německému tisku

, čtk,
EU je skvělý projekt, czexit by byl katastrofa, řekl Babiš německému tisku
Zdroj: čtk

Potřebujeme silnou Evropu, vystoupení Česka z Evropské unie by byla katastrofa, je přesvědčen český premiér Andrej Babiš. EU je podle něj skvělý projekt, díky němuž je dlouhá desetiletí mír. Řekl to v rozhovoru, který na svém webu zveřejnil nejčtenější německý deník Bild.

„Co teď potřebujeme, je silná Evropa. Evropa má problémy, potřebujeme teď jednotu v zahraniční a obchodní politice. Podívejte se jen na obchodní spor s Donaldem Trumpem, na vývoj s (ruským prezidentem Vladimirem) Putinem a na Turecko, které jako partner v NATO kupuje ruské zbraně,“ řekl v rozhovoru Babiš.

„Evropa je skvělý projekt, díky němuž máme 73 let mír. Brexit je špatný. Musíme společně zabránit tomu, aby se opakoval,“ poznamenal dále. Znovu také řekl, že se Česko zatím nechystá přijmout euro. Nejprve je podle něj potřeba reformovat eurozónu.

ANO zahájilo volební kampaň. Česko zbohatne, slibuje Babiš

 Premiér Andrej Babiš

Podobně jako v nedávné minulosti několikrát Babiš v rozhovoru zopakoval přesvědčení, že komunisté nemají na jeho vládu žádný vliv. „V mé vládě, to mohu garantovat, není žádná korupce. Peníze pro mě osobně už dlouho nejsou žádnou motivací,“ uvedl také politik, který je trestně stíhaný kvůli podezření z dotačního podvodu v případu Čapího hnízda.

V rozhovoru s listem Bild došlo také na migraci, přičemž šéf české vlády vyjádřil názor, že volby do Evropského parlamentu v příštím roce ukážou, co si o migraci myslí „tichá většina“.

Dále čtěte:

Brexit tvrdý a hladový: Británii bez přístupu na unijní trh hrozí nedostatek jídla

Obchodní válka i brexit aneb Proč musí mít Česko nachystány ekonomické záložní scénáře

Pašeráci se těší na tvrdý brexit: to bude ráj


Ohodnoťte tento článek
Diskuze