Piëchova závěť: Manželka se nesmí vdát, jinak přijde o miliony eur - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Piëchova závěť: Manželka se nesmí vdát, jinak přijde o miliony eur

,
Piëchova závěť: Manželka se nesmí vdát, jinak přijde o miliony eur
Zdroj: Profimedia.cz

Po smrti dlouholetého šéfa koncernu Volkswagen Ferdinanda Piëcha německá média spekulují, jakým způsobem se bude dědit jeho osobní majetek přesahující miliardu eur. Ve své závěti měl legendární manažer stanovit, že se jeho druhá manželka Ursula nesmí opětovně provdat, jinak přijde o majetek v řádu milionů eur. Celá rodina Porsche a Piëch patří mezi nejbohatší na světě, ovládá majetek v hodnotě 37 miliard eur (955 miliard korun).

Úmrtí legendárního manažera a konstruktéra koncernu Volkswagen Ferdinanda Piëcha přineslo v německých médiích rovněž spekulace o tom, kdo bude dědit jeho osobní majetek, který se odhaduje na více než jednu miliardu eur (26 miliard korun).

Hlavní dědičkou je jeho druhá manželka Ursula, která byla v letech 2012-2015 členkou dozorčí rady VW. Piëch měl ale v závěti ustanovit, že pokud se vdova znovu provdá, ztratí právo nakládat s ohromným majetkem rodiny, který formálně spravují dvě nadace. Bulvární deník Bild napsal, že by v případě nového sňatku přišla třiašedesátiletá žena o miliony eur.

Už v roce 2010 Piëch vysvětlil, že jeho žena bude mít na majek rodiny velký vliv pouze v případě, že se neprovdá za jiného muže, který by pak mohl zprostředkovaně ovládat rodinné jmění.

Mnichovský advokát Bernhard Klinger pro Süddeutsche Zeitung vysvětlil, že podobné ustanovení v závěti není neobvyklé, zejména u bohatých a vlivných lidí, jako byl Piëch. Fakticky tím ovlivňuje život své manželky i po své smrti. V případě nového sňatku majetek často přechází přímo na děti, dodal odborník na dědické právo. Svým klientům doporučuje, aby se k tomuto poněkud staromódnímu řešení neuchylovali. Piëch má dvanáct potomků.

Celá rodina automobilového klanu Porsche/Piëch ovládá majetek ve výši 37 miliard eur (955 miliard korun). Kromě akcií v koncernu Volkswagen se jedná také o nemovitosti. Patří mezi nejbohatší rodiny na světě.

Dále čtěte:

„V Americe jsme to podělali.“ Bývalého šéfa VW může zničit jeden telefonát

Piëch o skandálu VW: O podvodech věděl i premiér Dolního Saska