Menu Zavřít

Tři tisíce korun na obyvatele. Praha rozdělí v příštím roce mezi městské části 4,4 miliardy

9. 9. 2019
Autor: Jan Rasch/Euro

raha rozdělí v příštím roce mezi městské části 4,428 miliardy korun, jde o osm procent z očekávané částky inkasa sdílených daní. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Očekávané inkaso daní je 55,35 miliardy korun. Loni Praha rozdělila mezi městské části ze svého rozpočtu 5,76 miliardy korun.

Peníze rozděluje město na základě několika faktorů. Roli hraje počet obyvatel městské části, její rozloha, počet dětí v mateřských a základních školách, výměra zeleně nebo plochy vozovek.

Na jednoho obyvatele dostanou radnice tři tisíce korun. Pro rok 2020 navrhli radní meziroční zvýšení příspěvku na školství o 500 korun na jedno dítě v mateřské škole a žáka v základní škole, to jest z nynějších 2700 korun na 3200 korun.

Radnice Březiněvsi a Ďáblic dostanou dohromady navíc 21,43 milionů korun jako kompenzaci za strpění skládky na svých územích. Praha 22 pak ještě dostane 12,24 milionu na práce související s přípravou Pražského okruhu mezi D1 a D11.

V Praze je 57 městských částí. Letos v březnu starostové pražských městských částí na Sněmu starostů schválili usnesení, ve kterém požadovali pro rok 2020 navýšení minimálního příspěvku na jednoho obyvatele na 3300 korun a maximálního příspěvku na šest tisíc korun.

Metro ano, Břevnovská radiála ne. Adam Scheinherr vybírá, na které stavby pošle Praha miliardy

 Náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr

Přečtěte si také:

Praha letos investuje přes 19 miliard korun. Nejvyšší částka půjde na dopravu

CONTENT24

Chytré město: Praha je nejostřejší tužka ve středoevropském penále

Do Prahy se vejde nové Brno. Zástavba brownfieldů ale vázne

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).