Menu Zavřít

Sázka na nové technologie. Samsung investuje přes 490 miliard do umělé inteligence i rychlých sítí

8. 8. 2018
Autor: čtk

Jihokorejská společnost Samsung Group plánuje v příštích třech letech investovat 25 bilionů wonů (492,1 miliardy korun) do umělé inteligence, mobilní technologie 5G, elektronických součástek pro auta a biofarmaceutických aktivit. Investice je součástí širšího balíčku 180 bilionů wonů, kterou chce největší jihokorejská podnikatelská skupina utratit za tvorbu nových pracovních míst a zajištění nových růstových oblastí, když její aktivity v oblasti výroby polovodičů a chytrých telefonů slábnou.

Jižní Korea je velmi závislá na skupině Samsung a jejích dceřiných společností v oblasti investic a pracovních míst. A to i navzdory korupčnímu skandálu, jehož výsledkem bylo odsouzení dědice konglomerátu kvůli korupci. Letos však byl I Če-jong nečekaně propuštěn z vězení.

Samsung má celkem 62 dceřiných společností s celkovým majetkem 399 bilionu wonů. Jeho součástí je i Samsung Electronics, největší světový výrobce paměťových čipů a chytrých telefonů.

Tříletý investiční plán 180 bilionů wonů zahrnuje kapitálové výdaje a výdaje na výzkum a vývoj čipů a obrazovek. Proti předchozím třem letům budou investice vyšší o šest procent. Z celkové částky chce firma 130 bilionů wonů utratit v Jižní Koreji, kde by měla vytvořit 40 tisíc pracovních míst. To je o 20 tisíc více, než kolik činil předchozí plán, napsala agentura Reuters.

Největší přešlapy firmy Apple:

ebf 24 - tip duben

14 největších přešlapů iPhonu. Co Apple zkazil a jak se k tomu postavil?

Představení nového telefonu iPhone SE

Čtěte také:

Prodeje telefonů klesají, Buffett ale sází na závislost „jablíčkářů“

Facebook sdílel data s čínskými výrobci smartphonů. Dohody s nimi nyní ukončí

Největší prodejce mobilů ve východní Evropě Vacek: Do tří let smartphony skončí


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).