Menu Zavřít

Česká spořitelna stáhla aplikaci Saifu. Ochrannou známku na ni má Paymaster

23. 8. 2018
Autor: CC BY 2.0: Highways Agency via Flickr

Česká spořitelna stáhla z internetového obchodu Google Play svoji mobilní aplikaci Saifu, sloužící pro bezkontaktní platby. Na aplikaci má totiž ochrannou známku společnost Paymaster, která chce pod tímto názvem spustit svou vlastní službu pro převod tradičních peněz na kryptoměny. Klienti banky, kteří už mají aplikaci ve svém mobilu, ji mohou nadále používat.

O stažení aplikace dnes informoval web Aktuálně.cz.

Česká spořitelna (ČS) pustila Saifu před dvěma týdny, a od té doby si ji stáhly zhruba tři tisícovky lidí, včetně zaměstnanců banky. Stejnojmenná aplikace společnosti Paymaster je k dispozici od úterý.

O stažení aplikace Saifu informovala ČS na twitteru v úterý. „Aplikaci Saifu není v tuto chvíli možné stáhnout z online obchodu Google Play. Hlavním důvodem je shoda názvu aplikace s názvem služby jiného subjektu,“ řekl serveru Aktuálně.cz Lukáš Kropík z tiskového oddělení spořitelny.


Přečtěte si rozhovor s šéfem ČS Salomonem:

Investiční politika státu je špatná, říká šéf České spořitelny Salomon

 Šéf České spořitelny Tomáš Salomon


Banka podle Kropíka uvažuje o přejmenování aplikace, aby službu mohli co nejrychleji využívat i další klienti. Ti, kteří mají aplikaci Saifu na svém mobilu už nainstalovanou, s ní podle mluvčího spořitelny mohou platit bez problémů i nadále.

EBF24

Společnost Paymaster uvádí, že Saifu vyvíjí přes dva roky jako platební službu, která umí převádět tradiční peníze na kryptoměny. „Když jsme v Google Play objevili aplikaci Saifu České spořitelny, překvapilo nás to, protože vlastníkem ochranné známky na použití tohoto názvu jsme my. Vzhledem ke globálním ambicím Saifu jsme museli přistoupit k žádosti o stažení Saifu České spořitelny z nabídky aplikací,“ řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí značky Saifu pro Česko Jan Husták. Česká republika se má stát pro firmu startovním trhem.

Dále čtěte:

Nechtěná kreditní karta ve schránce? Pochybný trik zkouší i dcera Komerční banky

Platby mobilem na vzestupu: Google Pay zavedou další banky, příchází i Apple Pay

Čistý zisk bank loni klesl o 700 milionů na 60 miliard

Stále děravější síť: Čechy ohrožují podvodníci z Číny


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).