Menu Zavřít

ArcelorMittal chce obětovat ostravské hutě neznámé firmě, tvrdí Středula

7. 4. 2018
Autor: čtk

Nadnárodní ocelářská společnost ArcelorMittal chce podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly obětovat ostravské hutě neznámému subjektu, aby mohla koupit jinou společnost v Itálii. Do moravskoslezského regionu, který je zasažen problémy důlní firmy OKD a strojíren Vítkovice, to podle Středuly přinese další velké téma. Středula to dnes řekl delegátům sjezdu ČSSD v Hradci Králové.

Prodejem ostravského podniku chce ArcelorMittal získat souhlas Evropské komise s koupí hutí Ilva v italském městě Taranto, uvedl v pátek web Seznam Zprávy.

„ArcelorMittal usoudila, že v zájmu koupě italské společnosti musí obětovat nějakou (firmu). A tou, kterou bude obětovat, bude ArcelorMittal Ostrava,“ řekl Středula. Připomněl, že záležitost se týká 7000 zaměstnanců hutí a jejich rodin v regionu, který „těžce zkoušejí problémy OKD, Vítkovic a dalších subjektů“. Prodej ostravských hutí Středula označil za obrovské téma, kterému by se ČSSD měla věnovat.


Pro uhlí až do Kanady. Útlum OKD zvyšuje závislost Česka na dovozu černého uhlí

Pro uhlí až do Kanady


Mluvčí společnosti ArcelorMittal Ostrava Barbora Černá-Dvořáková serveru Seznam Zprávy řekla, že skupina ArcelorMittal předložila Evropské komisi návrh kompenzačního balíčku, který by měl rozptýlit obavy týkající se ochrany hospodářské soutěže. Obsah balíčku ale nechtěla komentovat do doby, než se komise k záležitosti vyjádří.

Společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) má i s dceřinými společnostmi téměř 7000 zaměstnanců. Ročně vyrábí přes dva miliony tun oceli zejména pro stavebnictví a strojírenství. Své výrobky vyváží do více než 40 zemí. V roce 2016 vytvořil AMO čistý zisk 1,308 miliardy korun, o 1,017 miliardy vyšší než o rok dříve. Tržby firmě klesly meziročně o 1,807 miliardy na 28,786 miliardy korun. Podnik patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal. Ta se na na celosvětové produkci oceli podílí zhruba šesti procenty.

WT100

Klíčové části firmy Vítkovice Power Engineering kupuje Taxton Property

 Ilustrační foto

Přečtěte si také:

Vítkovické strojírny jsou v úpadku. Zaměstnanci nedostali mzdy od února

Vyšší, než se čekalo. Náklady na útlum dolů OKD se odhadují na 6,6 miliardy


  • Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).