Zeštíhlování. Moneta Money Bank zavře 22 poboček - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zeštíhlování. Moneta Money Bank zavře 22 poboček

,
Zeštíhlování. Moneta Money Bank zavře 22 poboček
Zdroj: čtk

V rámci přizpůsobování na nový digitální věk pokračuje Moneta Money Bank v redukování své pobočkové sítě. V prvním a druhém čtvrtletí letos plánuje zrušit dalších 22 poboček. Postupně je bude nahrazovat vkladovými bankomaty.

V současnosti má Moneta 202 poboček, což je o 25 méně než před rokem. „Máme v plánu zavřít dalších zhruba 22 poboček, což provedeme v prvním a druhém čtvrtletí,“ řekl generální ředitel Moneta Money Bank Tomáš Spurný během konferenčního hovoru při ohlašování výsledků za rok 2018.

Na místech zrušených poboček pak banka buduje síť bankomatů, které přijímají hotovost. Těch má v současnosti podle Spurného padesát.

Moneta přesouvá svou pozornost na online služby, zejména poskytování online úvěrů či kontokorentů. Stávající pobočky naopak modernizuje, v posledních dvou letech jich „refreshovala“ 28. V rámci zefektivňování svého chodu Moneta – stejně jako ostatní banky – snižuje i počet zaměstnanců. V současnosti jich má 3 188, což je meziročně o 116 méně.


Přečtěte si komentář: Čeho se bojí české banky?

 Jiří Zatloukal


Její strategie se jí zatím vyplácí, protože při oznamování výsledků za loňský rok překonala očekávání trhu a její čistý konsolidovaný zisk stoupl o sedm procent na 4,2 miliardy korun. Provozní výnosy bance klesly o 1,7 procenta na 10,2 miliardy korun. Navíc vedení banky plánuje navrhnout vysokou dividendu 6,15 koruny na akcii.

Moneta loni v říjnu spustila proces k spojení s Air Bank a českým a slovenským Home Creditem ze skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera. Po uskutečnění transakce by měla vzniknout dvojka ve spotřebitelských půjčkách a trojka ve velikosti bankovní sítě pod značkou Air Bank. Spojení musí odhlasovat valná hromada Monety a potřeba je i souhlas regulátorů trhu.

Přečtěte si také:

Na návštěvě u jednorožce. Můžeme být větší než řada bank, říká zakladatel Revolutu

Dluhy k nezaplacení. Obchodníci se perou o pohledávky bank

Banky vydělaly na úrokových sazbách, jejich zisk letos stoupl na téměř 44 miliard

Velký úklid: největší české banky propustí 1500 úředníků

Úvěry a vklady Monety po spojení porostou o osm procent ročně, říká šéf banky Spurný

Zeštíhlování. Moneta Money Bank zavře 22 poboček
4 (80%) 1 hlasování
Diskuze