Monetě klesl čistý zisk o 8,7 procenta na tři miliardy korun - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Monetě klesl čistý zisk o 8,7 procenta na tři miliardy korun

, čtk,
Monetě klesl čistý zisk o 8,7 procenta na tři miliardy korun
Zdroj: čtk

Monetě Money Bank za letošní tři čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 8,7 procenta na 3,07 miliardy korun. Ziskovost očištěná o jednorázové vlivy se meziročně zvýšila o 13,3 procenta. Provozní výnosy banky v daném období vzrostly o 4,1 procenta na 7,8 miliardy korun, kladně se na tom podepsal meziroční růst čistých úrokových výnosů a čistých výnosů z poplatků a provizí.

Provozní náklady banky podle neauditovaných výsledků meziročně stouply o 7,3 procenta, důvodem byl zejména vyšší příspěvek do Fondu pro řešení krize a pokračující investice do IT infrastruktury a digitalizace skupiny Moneta.

Vlivem růstu hypotečního portfolia a portfolia spotřebitelských úvěrů banka za devět měsíců roku vykázala o 22,3 procenta vyšší objem retailových úvěrů. Spotřebitelských úvěrů banka poskytla meziročně o 9,3 procenta více a úvěrů na bydlení o 45,4 procenta více. Vedle toho poskytla o 60,6 procenta více úvěrů živnostníkům a malým podnikatelům.


O myslivcích a bankovních daních. Negativní sazby potrvají ještě mnoho let, říká šéf Raiffeisen

 Šéf Raiffeisen Bank International Johann Strobl


Klientské vklady bance meziročně vzrostly o 21,5 procenta a počet nově získaných klientů se proti stejnému loňskému období zvýšil o 27 700, tedy o 320 procent. Pozitivně to podle banky ovlivnila její speciální nabídka spořicích účtů a silný nárůst klientů mobilního bankovnictví. Objem kreditních karet a kontokorentů jí meziročně však klesl o 4,8 procenta.

„Výsledková prezentace banky vyznívá pozitivně. Na všech relevantních úrovních překonala tržní odhady. Výjimečný je z našeho pohledu růst obchodních objemů banky, a to jak úvěrů, tak i depozit. Zvýšený výhled pro čistý zisk v návaznosti na očekávání nižších rizikových nákladů je pak třešničkou na dortu,“ komentoval čísla analytik Fio Banky Michal Křikava. Dnešní výsledkový report, stejně jako blížící se rozhodný den pro výplatu dividendy za první pololetí 2019, budou podle něj představovat pro kurz Monety podporu.

Moneta Money Bank funguje pod současným názvem od roku 2016, jméno banky z dřívějšího GE Money Bank se změnilo v souvislosti s jejím vstupem na burzu v květnu téhož roku. Finanční ústav je jednou z největších firem obchodovaných na pražské burze.

Dále čtěte:

Banky, platby, vteřiny. Posílání peněz bude rychlejší

Revolut vstoupil na český trh. Fintechová firma na něm chce mít do konce roku 100 tisíc zákazníků

Banky zanedbaly přípravu na krizi. Silný propad ekonomiky by nepřežila třetina

Komerční bance za tři čtvrtletí vzrostl zisk o půl procenta na 11 miliard korun

Ohodnoťte tento článek
Diskuze