Google zakázal českou hru z druhé světové války Attentat 1942. Obsahuje prý nacisty - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Google zakázal českou hru z druhé světové války Attentat 1942. Obsahuje prý nacisty

,
Google zakázal českou hru z druhé světové války Attentat 1942. Obsahuje prý nacisty
Zdroj: Charles Games

Google odmítl hru Attentat 1942, protože prý obsahuje nacistickou tématiku. Hra přitom již vyšla na Steamu a povolily ji i německé úřady.

Google vývojářům ze studia Charles Games poslal zprávu, že jejich hru odstranil z nabídky v Google Play v několika zemích právě kvůli nacistickým prvkům. „Jak asi máme udělat historicky přesnou hru z druhé světové války bez nacistů?“ píší frustrovaní vývojáři. Složité ale úspěšné povolování německým úřadem USK popsali autoři už dříve.

S Googlem zkoušeli autoři komunikovat a jako argumenty uvedli, že hra byla vytvořena ve spolupráci s Českou akademií věd a je historicky přesná. Navíc je v podstatě antifašistická a vzniká i pod záštitou ministerstva kultury. Google ale odpověděl stejným zamítnutím.

Popis hry od autorů
Attentat 1942 je historicky přesná adventura, která vypráví dějiny očima obyčejných lidí. Čekají na vás morální dilemata i boj o přežití. Na konci cesty odhalíte osud vašeho dědy a mnoho dalších příběhů z doby nacistické okupace. Hru jsme vytvořili ve spolupráci s historiky z Akademie věd České republiky.

Hru přitom recenzoval i Washington Post. Studio chystá další podobnou hru s názvem Svoboda 1945, ve které se zase vyskytují rudé hvězdy a komunisté. Uvidíme, zda s tím Google bude mít také problém.

Článek vyšel na webu Cnews.cz

Google zakázal českou hru z druhé světové války Attentat 1942. Obsahuje prý nacisty
3.5 (70%) 4 hlasování
Diskuze