Expanze v Rumunsku pokračuje. Penta kupuje síť lékáren Belladonna - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Expanze v Rumunsku pokračuje. Penta kupuje síť lékáren Belladonna

,
Expanze v Rumunsku pokračuje. Penta kupuje síť lékáren Belladonna
Zdroj: Martin Pinkas/Euro

Česko-slovenská investiční skupina Penta Investments se těsně před koncem loňského roku dohodla na koupi rumunské sítě lékáren Belladonna. Transakci v současnosti posuzuje tamní antimonopolní úřad.

Do řetězce Belladonna patří 93 prodejních míst, část lékáren působí pod značkou Farmacia 1 pro nízkonákladový segment.

„Investiční strategie Dr. Maxe se nijak nezměnila, počítáme s dalšími akvizicemi na všech trzích, kam Dr. Max vstoupil. K lékárenské síti Belladonna však zatím není možné poskytnout bližší informace,“ řekl webu Euro.cz mluvčí Penty Ivo Mravinac. Podle rumunských médií transakci posuzuje tamní regulátor.

Penta do lékáren vstupuje prostřednictvím svého řetězce Dr. Max, který patří k největším v regionu střední a východní Evropy. Loni Penta oznámila, že s lékárenskou sítí Dr.Max chce vstoupit na čínský trh.

Holding Dr. Max má kromě Česka lékárny na Slovensku, v Polsku, v Srbsku a Rumunsku, kde koupila asi šest set lékáren a převzala mimo jiné síť A&D Pharma.

Celkový počet lékáren Dr. Max v šesti zemích Evropy se pohybuje kolem dvou tisíc. Tržby celého holdingu překročily v roce 2017 potřetí za sebou miliardu eur. Většinově skupinu Penta Investments ovládají Marek Dospiva a Jaroslav Haščák.

Dále čtěte:

Penta koupila nemocnici v Bubenči. V okolí postaví vilové domy

Hartenberg prodal největší kancelářský park v Ostravě. Za 1,4 miliardy korun

V první evropské lize. Čeští byznysmeni pohlcují zahraniční firmy

 Daniel Křetínský