Bohemia Energy může koupit dodavatele elektřiny Amper Market, transakci povolil ÚOHS - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Bohemia Energy může koupit dodavatele elektřiny Amper Market, transakci povolil ÚOHS

, čtk, red.,
Bohemia Energy může koupit dodavatele elektřiny Amper Market, transakci povolil ÚOHS
Zdroj: Tomáš Novák, Euro

Firma Europe Easy Energy může koupit dodavatele energií Amper Market. Spojení povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Europe Easy Energy patří do skupiny Bohemia Energy, která má víc než milion zákazníků.

„Podle rozhodnutí Úřadu nebude mít spojení za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl předseda úřadu Petr Rafaj. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Od spolupráce si obě společnosti slibují vylepšení pozice na trhu. „Získáváme silného a stabilního partnera, který stejně tak jako my přichází s inovacemi. Již nyní společně připravujeme nové produkty, mimo jiné v oblasti akumulace energie,“ uvedl již dříve generální ředitel Amper Holding Jan Palaščák. Akvizice a obchodní partnerství otevírají cestu k úspěchu, dodal jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Amper Market dodával podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) ke konci letošního června elektřinu 41 824 a plyn 801 zákazníkům. Firma bude pro příští rok mimo jiné novým dodavatelem elektřiny pro trakční vedení na české železnici. Dosud byl dlouholetým dodavatelem ČEZ.

Skupina Bohemia Energy je s více než 1,1 milionu zákazníků a ročním obratem přes 16 miliard korun největším uskupením alternativních dodavatelů energií v Česku a na Slovensku. Kromě dodávek elektřiny a plynu poskytuje finanční služby. Skupinu tvoří pět energetických společností – největší alternativní dodavatel energií v Česku Bohemia Energy a firmy Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a největší dodavatel energií na Slovensku, společnost Slovakia Energy.

Čtěte dále:

Podniky přecházejí na zelenou energii. Odebírá ji ČSOB i mobilní operátoři

Efekt Fukušima vyprchal. Zájem Němců o zelený proud klesá

Domy na baterky. Češi si oblíbili řešení solárních panelů a úložišť

Komentář: Konec energetiků v Čechách (i na Moravě)

Uhni, uhlí. Ve finančních ústavech roste odpor vůči fosilním palivům


Ohodnoťte tento článek
Diskuze