Bohemia Energy kupuje dodavatele elektřiny Amper Market - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Bohemia Energy kupuje dodavatele elektřiny Amper Market

, čtk, red.,
Bohemia Energy kupuje dodavatele elektřiny Amper Market
Zdroj: Tomáš Novák/Euro

Společnost Europe Easy Energy ze skupiny Bohemia Energy kupuje dalšího alternativního dodavatele energií Amper Market. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Skupina Bohemia Energy zároveň navazuje s holdingem Amper Holding, jehož je Amper Market největší společností, strategickou spolupráci.

Od spolupráce si obě společnosti slibují vylepšení pozice na trhu. „Získáváme silného a stabilního partnera, který stejně tak jako my přichází s inovacemi. Již nyní společně připravujeme nové produkty, mimo jiné v oblasti akumulace energie,“ uvedl generální ředitel Amper Holding Jan Palaščák. Akvizice a obchodní partnerství otevírají cestu k úspěchu, dodal jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Skupina Bohemia Energy je s více než 1,1 milionu zákazníků a ročním obratem přes 16 miliard korun největším uskupením alternativních dodavatelů energií v Česku a na Slovensku. Kromě dodávek elektřiny a plynu poskytuje finanční služby. Skupinu tvoří pět energetických společností – největší alternativní dodavatel energií v Česku Bohemia Energy a firmy Comfort Energy, Europe Easy Energy, X Energie a největší dodavatel energií na Slovensku, společnost Slovakia Energy.


Přečtěte si komentář: Česká energetika bez šťávy

 Jan Brož


Amper Market dodával podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) ke konci letošního června elektřinu 41 824 a plyn 801 zákazníkům. Firma bude pro příští rok mimo jiné novým dodavatelem elektřiny pro trakční vedení na české železnici. Dosud byl dlouholetým dodavatelem ČEZ.

Společnost dodává elektřinu vyrobenou z významné části nezávislými decentralizovanými výrobci odběratelům v průmyslu a službách, městům a obcím. Vlastnictví a smluvní zajištění zdrojů elektřiny umožňuje firmě rozvíjet koncept takzvané virtuální elektrárny, spočívající ve spojení decentralizovaných zdrojů a odběratelů elektřiny v jednotně monitorovaný a dispečersky řízený systém.

Amper Holding tvoří kromě Amper Marketu společnosti Amper Savings, která se zaměřuje na energetické úspory, Amper Meteo, která jako první komerční meteorologická firma v Česku a na Slovensku predikuje počasí pro elektroenergetiku a teplárenství, Amper Distribuce, Amper Generation a Amper Trading. Služby těchto firem bude Bohemia Energy na oplátku využívat.

Čtěte dále:

Podniky přecházejí na zelenou energii. Odebírá ji ČSOB i mobilní operátoři

Efekt Fukušima vyprchal. Zájem Němců o zelený proud klesá

Domy na baterky. Češi si oblíbili řešení solárních panelů a úložišť

Komentář: Konec energetiků v Čechách (i na Moravě)

Uhni, uhlí. Ve finančních ústavech roste odpor vůči fosilním palivům


Ohodnoťte tento článek
Diskuze