Menu Zavřít

Umělá inteligence s osobností? Meta oznámila spuštění nového chatbota, který v Messengeru poradí třeba s vařením

29. 9. 2023
Autor: Depositphotos

Závody ve vývoji umělé inteligence mezi mnoha různými technologickými společnostmi se opět posunuly na další úroveň. Americká Meta miliardáře Marka Zuckerberga totiž včera oznámila, že na svém Messengeru spustí nového chatbota s názvem Meta AI, který bude mít několik druhů vlastní osobnosti.

Nový chatbot je podle BBC založen na velkém jazykovém modelu Llama 2, jež společnost vydala pro veřejné komerční použití letos v červenci. Uživatelé budou moci Metu AI použít „k vyřešení různých rozepří na chatu“ nebo jí mohou položit otázky týkající se různých témat. Kromě toho jim chatbot pomůže i s plánováním dovolené nebo s vařením.

Hlavním cílem vývojářů Mety bylo vytvořit chatbota, který bude pro uživatele zábavnější, a bude schopen i něčeho jiného než jen odpovědí na dotazy. K propůjčení své osobnosti různým typům chatbotů už se přihlásilo několik celebrit, a to včetně rappera Snoop Dogga nebo americké moderátorky Kendall Jennerové.

I přes zajímavou inovaci ale bude mít nový chatbot závažnou konkurenci. Tvůrce umělé inteligence OpenAI totiž ve stejný den potvrdil, že jeho ChatGPT nyní může procházet internet a poskytovat uživatelům aktuální informace. Jedná se o zásadní novinku, protože tento systém byl v minulosti trénován pouze pomocí dat, jež se na internetu objevila do září 2021.

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).