Menu Zavřít

Škoda Enyaq se bude dál vyrábět v Mladé Boleslavi, oznámilo vedení koncernu

29. 9. 2023

Elektrická Škoda Enyaq se bude dál vyrábět v Mladé Boleslavi. V létě odboráři spekulovali, že se Enyaq bude vyrábět jinde, ale nestane se tak. Dozorčí rada koncernu Volkswagen, do kterého Škoda Auto patří, v pátek rozhodla, že výroba tohoto typu zůstane v České republice. Škoda zároveň rozšíří už letos kvůli rostoucímu zájmu o elektroauta kapacitu výroby bateriových systémů.

„Zachování výroby elektrických vozidel v České republice je skvělou zprávou i pro místní průmysl a hospodářství celé země. Vedle elektromobilů se v Mladé Boleslavi vyrábějí rovněž bateriové systémy pro plně elektrické modely Škoda i vozy dalších značek koncernu Volkswagen,“ uvedl předseda představenstva Škody Klaus Zellmer. O rozhodnutí informoval společně se šéfem odborů Škodovky Jaroslavem Povšíkem.

Neustále také vzděláváme naše zaměstnance a zajišťujeme tak budoucí konkurenceschopnost. K dnešnímu dni už bylo proškoleno přes 24 000 zaměstnanců tak, abychom je připravili na požadavky elektromobility a zároveň zajistili pracovní místa v našich závodech,“ doplnil Zellmer.

Dnešní rozhodnutí je podle Zellmera důležité pro rozvoj celé společnosti Škoda Auto, zároveň je v souladu s dlouhodobou strategií Next Level Škoda Strategy 2030.

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).