Menu Zavřít

Allegro má v Česku přes 600 tisíc aktivních nakupujících, tuzemský byznys je ale dál ztrátový

28. 9. 2023
Autor: Allegro

V Česku už máme víc než 600 tisíc aktivních nakupujících, ohlásila společnost Allegro, která koncem července oficiálně spustila v tuzemsku nové online tržiště. Službu Smart!, díky které mohou uživatelé získat doručení vybraného zboží zdarma, využívá 200 tisíc tuzemských zákazníků.

Firma to oznámila v tiskové zprávě s výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku celé skupiny Allegro. „Chceme zjednodušit nakupování a prodej a stát se tak nejoblíbenějším místem pro nakupování v Evropě – počínaje střední a východní Evropou. Naše výsledky za druhé čtvrtletí ukazují, že děláme pokroky,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel společnosti Allegro Roy Perticucci.

Firmě se jako celku daří, je to ale hlavně díky výsledkům na domácím polském trhu. Výnosy z Polska vzrostly ve druhém čtvrtletí meziročně o 18,4 procenta na 1,89 miliardy zlotých (9,95 miliardy korun). Firma se zároveň chlubí, že tu má 14,3 milionu aktivních nakupujících.

V Česku je to naopak. Sice nabírá další kupující, ztráty ji ale způsobuje především obchody Mall.cz a CZC nebo logistická firma WeDo, které pod skupinu spadají. Ztráta by měla být za kvartál téměř půl miliardy korun.

Nakupujete na tuzemském Allegru?

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).