Menu Zavřít

Sociální síť X (dříve Twitter) bude v budoucnu placenou službou, naznačil Elon Musk

20. 9. 2023
Autor: Depositphotos

Předplatné za používání sociální sítě X (dříve Twitter) budou muset v budoucnu platit zřejmě všichni zájemci o tuto síť. V rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu to řekl majitel platformy Elon Musk. Informovala o tom britská BBCZáznam rozhovoru je ke zhlédnutí na X/Twitteru (část o placení začíná v čase 34:40).

Majitel sítě uvažovanou změnu odůvodňuje tím, že jde o jediný možný způsob, jak se X/Twitter může zbavit falešných a automatizovaných účtů (tzv. botů).

„Nejdůležitějším důvodem, proč směřujeme k přechodu na malou měsíční platbu za používání X je to, že je to podle mě jediný způsob, jak bojovat proti obrovským armádám botů,“ řekl Musk.

Pokud provozovatel botu bude muset platit aspoň malou měsíční částku, bude mimo jiné muset pro každého nového bota zařídit novou platební metodu. Množství čísel platebních karet, která se dají sehnat třeba na darknetu, je ale podle Muska omezený.

Využívali byste dál síť (Twitter), pokud byste za to museli platit?

„Přijdeme s levnější úrovní předplatného. Měla by to být nízká částka,“ dodal. K potírání botů má podle něj také přispět prioritizace postů od předplatitelů plného předplatného X Premium.

Od doby, co Musk X/Twitter ovládl, se služba potýká s úbytkem inzerentů a hledá nové zdroje příjmů. Kromě předplatného X Premium sociální síť také zdražila přístup ke svému API a zpoplatnila používání službu X Pro (dříve) Tweetdeck pro pokročilou správu účtů.

Byl pro vás článek přínosný?


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).