Pražskému magistrátu chybí 200 lidí. Schází zejména právníci a stavaři - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Pražskému magistrátu chybí 200 lidí. Schází zejména právníci a stavaři

čtk,
Pražskému magistrátu chybí 200 lidí. Schází zejména právníci a stavaři
Zdroj: Jan Rasch/Euro

Na pražském magistrátu nyní schází zhruba 200 úředníků, problematické je zejména obsazování míst pro povolování staveb. Město také shání dva ředitele odborů, delší dobu se nedaří obsadit rovněž místo ředitele magistrátu. Úřad hlavního města má 2370 tabulkových míst, obsazeno je asi 2150.

„Velké množství chybějících zaměstnanců nicméně tvoří i místa tzv. zástupu za rodičovskou dovolenou, tedy pracovní místa na dobu určitou,“ řekl mluvčí Prahy Tadeáš Provazník. Doplnil, že špatně se obsazují zejména místa v odboru stavebního řízení, a to specializovaná pracovní místa stavařů a právníků.

„Obecně se obtížně obsazují pracovní místa právníků ve všech oblastech. Nižší zájem je také o některé pracovní pozice, kdy jsou požadovány specifické znalosti, ať už se jedná třeba o znalost správního řízení, znalosti v oblasti účetnictví, daní, rozpočtu, veřejných zakázek či problematiky IT,“ uvedl dále Provazník. Dodal, že v posledních měsících magistrát registruje mírný nárůst zájemců o zaměstnání.

Z ředitelů odborů podle mluvčího úřad shání šéfa odboru evropských fondů a odboru informatické infrastruktury. Podle informací čtk se chystá svoji pozici opustit také ředitel odboru kultury František Cipro. Městu se kromě toho nedaří vybrat nového ředitele úřadu, ve dvou dříve vypsaných konkurzech vhodného kandidáta nevybralo. Řízením úřadu je nyní pověřena zástupkyně ředitele Zdena Javornická, a to od předloňského července, kdy minulá primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala tehdejší ředitelku Martinu Děvěrovou v souvislosti se zásahem policie kvůli dotacím pro sport.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze