ČSSD zahájila kampaň. Chceme zkrátit pracovní dobu, slibuje Hamáček - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

ČSSD zahájila kampaň. Chceme zkrátit pracovní dobu, slibuje Hamáček

, čtk,
ČSSD zahájila kampaň. Chceme zkrátit pracovní dobu, slibuje Hamáček
Zdroj: čtk

Sociální demokracie se v kampani před říjnovými komunálními volbami zaměří na téma bezpečnosti českých hranic, přeje si také vyvolat diskusi o zkrácení pracovní doby či o zavedení pětitýdenní dovolené pro všechny. Nadále chce prosazovat hlavní body svého sociálního programu, například zálohované výživné a proplácení nemocenské od prvního dne nemoci. Předseda ČSSD Jan Hamáček to dnes řekl při zahájení kampaně strany ve městě Stochov na Kladensku.

Hamáček kampaň oficiálně zahájil za přítomnosti všech ministrů, které ČSSD nominovala do vlády Andreje Babiše (ANO). Do Stochova přijeli sociální demokraté společně minibusem. Středočeské město si podle Hamáčka strana vybrala kvůli tomu, že ho úspěšně spravuje starostka z ČSSD. Ministři a další představitelé strany budou podle Hamáčka v kampani prezentovat ČSSD jako značku a připomínat pilíře a hodnoty, na kterých stojí.

Start kampaně oznámili sociální demokraté před dodávkou ve stranických barvách se sloganem „S námi přijíždí kratší pracovní doba“. Kromě „více volna“ slibovaly reklamní materiály sociální demokracie na náměstí ve Stochově také pět týdnů dovolené, více peněz na obnovu památek, bezpečné hranice a opatření pro udržení vody v české krajině.

Ministr vnitra a zahraničí Hamáček třem desítkám přihlížejících řekl, že jeho prioritou je bezpečnost Česka. Zabývat se však ČSSD bude i debatou o zkrácení pracovní doby o půl hodiny. „Český pracovník odpracuje za rok o 400 hodin víc než pracovník v Německu. Chceme otevřít diskusi o zkrácení pracovní doby při zachování odměny,“ uvedl.


Přečtěte si základní informace k blížícím se volbám:

Senátní volby 2018. Jak, kdy a kde se letos volí

Komunální volby se blíží. Vše, co potřebujete vědět

Kde si zvolíte své zastupitele: volební místnosti pro komunální volby

Komunální volby 2018: kdy a jak se volí?

 Prvorepubliková urna v krušnohorské Přebuzi


Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová řekla, že růst ekonomiky by měli pocítit i občané. Jako své hlavní cíle zmínila růst platů ve veřejné sféře, pětitýdenní dovolenou pro všechny zaměstnance či zavedení zálohovaného výživného. „Proplácení nemocenské od prvního dne je jedna z největších priorit ČSSD obecně, uděláme vše proto, aby od července příštího roku bylo znovu zavedeno, aby lidé nemuseli přecházet nemoci,“ řekla.

ČSSD v loňských volbách do Sněmovny utrpěla debakl, z pozice nejsilnější strany obhajovala 20,45 procenta hlasů, ale získala jen 7,27 procenta hlasů. S ANO nakonec letos uzavřela koaliční smlouvu a vytvořila menšinovou vládu s podporou komunistů. „Je potřeba vnímat politickou realitu, ČSSD v posledních volbách obdržela něco přes sedm procent a v průzkumech se pohybuje kolem tohoto výsledku. Udělám vše pro to, aby voliči hlasovali pro ČSSD, ale je třeba přistupovat k tomu realisticky,“ řekl Hamáček. Hranici úspěchu a neúspěchu stanovovat nechtěl.

Dále čtěte:

Resuscitace pražských růží. ČSSD má zachránit Landovský

Prostě vás zase nalákáme. Hnutí ANO tentokrát nejde do pražských voleb jako favorit

Starosta Prahy 7 Čižinský chce v příštím roce dobýt magistrát

Exministr Ludvík o krizi ČSSD: Kampaň v Praze byla k smíchu

Do boje o Senát jde 236 kandidátů, mezi nimi Drahoš či Paroubek

Drahoše podpoří v boji o Senát čtyři strany. Herman se kvůli němu kandidatury vzdal

Hilšer bude kandidovat v centru Prahy. Do žádné strany vstoupit nechce

Rozhovor s Markem Hilšerem: Touha po moci je silná droga

 Marek Hilšer


Ohodnoťte tento článek
Diskuze