Čína se tvrdě opřela do Spojených států. Obvinila je z ekonomického terorismu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Čína se tvrdě opřela do Spojených států. Obvinila je z ekonomického terorismu

, čtk,
Čína se tvrdě opřela do Spojených států. Obvinila je z ekonomického terorismu
Zdroj: čtk

Čína dnes obvinila Spojené státy z ekonomického terorismu. Bílý dům podle čínského ministerstva zahraničí způsobil obrovské škody ekonomikám jiných zemí i samotným Spojeným státům.

Spojené státy a Čína, tedy dvě největší ekonomiky světa, nyní proti sobě vedou obchodní válku, v jejímž rámci na sebe vzájemně uvalují cla. Washington navíc tento měsíc zařadil čínskou společnost Huawei na černou listinu, takže americké podniky nyní potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kchang dnes podle CNN americkou obchodní politiku označil za „typický ekonomický terorismus“. Podobně se vyjádřil i náměstek ministra zahraničí Čang Chan-chuej. „Jsme proti obchodní válce, ale nebojíme se jí. Tento způsob záměrně provokativních obchodních sporů je čistým ekonomickým terorismem, ekonomickým šovinismem a ekonomickým zastrašováním,“ citovala z jeho prohlášení agentura Reuters.

Považujete firmu Huawei a její produkty za důvěryhodné?

V čínských médiích se tento týden objevily zprávy, že Peking by v rámci obchodní války mohl omezit vývoz kovů vzácných zemin do USA. Agentura Bloomberg dnes s odvoláním na zdroje obeznámené se situací uvedla, že Čína pozastavila nákupy amerických sójových bobů.

Americký prezident Donald Trump dnes nicméně prohlásil, že Spojené státy si v obchodních rozhovorech s Čínou vedou dobře a že Peking chce dosáhnout dohody. Dodal, že americká cla na čínské zboží nutí výrobce opouštět Čínu a usazovat se v jiných zemích.

Dále čtěte:

Kauza skvělého úspěchu. Huawei je bezpečnostní hrozba prvního kalibru

Trump zvažuje, že americkým firmám zakáže používat vybavení od Huawei a ZTE

Čínská pomsta? Zakladatel Huawei ji odmítá, proti odvetě vůči Applu by protestoval

Obchodní válka pokračuje: Trump zvýší cla na čínské zboží na 25 procent

Ohodnoťte tento článek
Diskuze