Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Britský miliardář Richard Branson
Britský miliardář Richard Branson
Autor: Profimedia.cz

Branson chystá koncert na podporu Venezuelanů. Maduro uspořádá vlastní

Adam Štěpánek 19. února, 17:15  -  stp
 Britský miliardář Richard Branson
Britský miliardář Richard Branson
Autor: Profimedia.cz
19. února, 17:15

Britský miliardář Richard Branson uspořádá dobročinný koncert na podporu strádajících Venezuelanů, na kterém chce vybrat kolem 100 milionů dolarů. Dosavadní prezident Venezuely Nicolás Maduro však veškerou pomoc od zdrojů podporujících jeho protivníka Juana Guaidóa odmítá a chystá vlastní koncert.

Bransonův koncert se uskuteční v pátek v kolumbijském městě Cúcuta, těsně za hranicemi s Venezuelou. Vystoupit by na něm měli například zpěváci Manu Chao a Alejandro Sanz či mexická rocková skupina Maná. Britský miliardář očekává, že přímo na místě se sejde až 300 tisíc lidí. Hlavní část vybrané částky má přijít od internetových diváků, kteří se na koncert budou dívat přes stream a zašlou příspěvek na pomoc Venezuelanům.

„Venezuela se bohužel nestala tou utopií, ve kterou dosavadní i předešlá vláda doufaly, a to vyústilo v situaci, kdy lidé doslova umírají kvůli nedostatečné lékařské péči,“ vysvětlil své pohnutky Branson, který se při přípravě koncertu radil s Guaidóem. Vybrané prostředky chce použít právě na zdravotní péči.

Branson však může při snaze dostat humanitární pomoc do Venezuely, která se zmítá v nejhorší hospodářské krizi ve své historii, narazit na problém. Režim dosavadního prezidenta Madura se snaží zabránit, aby se do země dostaly potraviny a léky od dárců, kteří podpořili jeho rivala Guaidóa. Zastavil tak už například pomoc ze Spojených států, kterou Maduro označil za past.