Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

Work and Travel - ilustrační foto
Work and Travel - ilustrační foto
Autor: Shutterstock

Na zkušenou do Ameriky? Díky programu Work and Travel můžete pracovat i poznat kus světa zároveň

02. října, 15:17 - Tomáš Bohuslav
Work and Travel - ilustrační foto
Work and Travel - ilustrační foto
Autor: Shutterstock
02. října, 15:17

Studentům vyšších a vysokých škol se v posledních několika letech otevřelo nepřeberné množství možností, díky nimž mohou vycestovat daleko za hranice Česka, vyzkoušet si, jak žijí lidé na opačné straně kontinentu či světa, poznat tamní krajinu a ještě si něco málo vydělat. Jednu z těchto příležitostí představuje i program zvaný Work and Travel (WAT). Ten se zaměřuje na krátkodobé pobyty v USA a z hlediska oblíbenosti mezi mladými se řadí k těm nejvyhledávanějším vůbec.

Přáli jste si vždy spatřit na vlastní oči nekonečný Grand Canyon, newyorské mrakodrapy tyčící se do několikasetmetrové výšky nebo se projít po legendárním Hollywoodském chodníku slávy? Žádný problém, možností máte hned několik.

Jste-li skutečně odvážní, můžete se do Ameriky vydat takříkajíc na vlastní pěst. V případě, že se řadíte spíše mezi pohodlné cestovatele, pak s největší pravděpodobností využijete služeb některé z cestovních kanceláří, jež vám zajistí vše do posledního detailu. Pokud jste ale stále ještě studentem, který nikam moc nespěchá a touží Spojené státy americké nejen navštívit, ale zároveň i okusit, jak se na druhé straně Atlantiku pracuje, bude vás zajímat, jaké příležitosti se vám naskýtají v rámci programu Work & Travel. Zcela určitě jste totiž o něm od některého ze spolužáků již slyšeli.

Nárok mají pouze studenti

Abyste se mohli výše zmíněného programu zúčastnit, je potřeba splňovat několik základních kritérií. Základním předpokladem je věk. „WAŤákem“ se totiž smí stát pouze ten, komu je mezi 18 až 30 lety, je denním studentem vysoké nebo vyšší odborné školy a má úspěšně ukončen alespoň první semestr studia. Samozřejmostí pak je, aby takový člověk oplýval angličtinou na komunikativní úrovni.

Agentur specializujících se na tento program se na českém trhu nachází hned celá řada. Možnost vycestovat za velkou louži v rámci Work and Travel USA nabízí například ATEP, Czech-us či