Trumpovy hotely jsou „špinavé díry“ - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Trumpovy hotely jsou „špinavé díry“. Proti prezidentovi se obrátil vlastní slovník

, adk,

Americký prezident Donald Trump minulý týden pobouřil některé karibské a africké země výrokem, ve kterém je měl nazvat špinavými dírami. Americký prezident sice použití těchto slov odmítá, nicméně uživatelé webu Yelp, jenž se zaměřuje na recenze hotelů a restaurací, mají jasno. Na Trumpovy hotely se snesla smršť negativních hodnocení označujících je právě jako špinavé díry.

Trumpovo prezidentství má na jeho byznys velký vliv. Zda bude pozitivní, nebo negativní rozhodou následující měsíce a roky. Loni se prezidentův majetek zmenšil o 600 milionů dolarů, a Trump se tak propadl na žebříčku miliardářů o 96 míst.

Rezorty s Trumpovým jménem přicházejí o hosty. Nedaří se ani oděvní značce jeho dcery Ivanky. Na druhé straně se Trump zasadil o prosazení největší daňové reformy od dob Ronalda Reagana. Ta mimo jiné snižuje korporátní daň ze současných 35 procent na 20 procent. Ve výsledku by se prezidentství mohlo Trumpovi vyplatit.

Zatím poslední ranou pro byznys amerického prezidenta je kritická kampaň, kterou svými recenzemi rozpoutali uživatelé webu Yelp. Za několik posledních dní se Trumpův hotel v hlavním městě USA propadl v hodnocení na pouhé dvě z pěti hvězdiček. Loni byl přitom hotel hodnocen v průměru čtyřmi hvězdami. Důvodem je protest části uživatelů Yelp, kteří nesouhlasí s Trumpovými výroky na adresu některých karibských a afrických zemí, které měl označit za „špinavé díry“. Lidová tvořivost nezná mezí a někteří uživatelé si opravdu nebrali servítky.

Podívejte se na to nejlepší z recenzí na Yelp

Za roky, které Trump strávil v šoubyznysu a posléze v police Trump proslul svými peprnými, nediplomatickými či přímo rasistickými výroky. Přečtěte si ty nejlepší:

1. „Jste nechutná“

V roce 2015 se obořil na právničku, která žádala o přestávku, aby mohla odsát mléko pro svou tříměsíční dceru. „Jste nechutná,“ prohlásil tehdy Trump a odešel z místnosti.

2. Nejvyšší IQ

„Omlouvám se haterům a poraženým, ale moje IQ je jedno z nevyšších a vy všichni to víte! Proto se prosím neciťte hloupě nebo nejistě. Není to vaše chyba,“ stojí v tweetu z roku 2013.

3. Má dlouhé nejen prsty

„Mé prsty jsou stejně dlouhé a krásné, jak bylo již zdokumentováno, jako ostatní části mého těla,“ bránil se Trump v roce 2011 obviněním z toho, že má malé ruce.

4. Líbí se mu Ivanka

V roce 2006 prozradil něco o svém vkusu. „Kdyby Ivanka nebyla má dcera, tak bych s ní chodil,“ prohlásil. Vysloužil si tehdy srovnání s Woodym Allenem.

5. Žid = dobrý účetní

„Účetnictví mi dělají černoši! A já to nesnáším. Chci, aby mi účty počítali jen malí chlápci, kteří nosí jarmulku každý den,“ takto vzpomíná na Trumpův vztah k židům jeden z jeho dřívějších kolegů. Sám Trump výrok označil za „pravděpodobně pravdivý“.

Dále čtěte:

Trumpova tajná zbraň. Ví o vás i to, co možná sami ani netušíte

Komentář: Teorie spiknutí potvrzena. Trump jako oběť politické korektnosti

Trump má nadváhu, spí čtyři hodiny denně, ovoce nezná. O jeho zdraví se strachuje i Wall Street


Ohodnoťte tento článek
Diskuze