Perth nainstaluje speciální toalety pro Instagrammery - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Rádi sdílíte fotky na sociálních sítích? Perth kvůli podobným nadšencům nainstaluje speciální toalety

, Barbora Košňarová,
Rádi sdílíte fotky na sociálních sítích? Perth kvůli podobným nadšencům nainstaluje speciální toalety
Zdroj: shutterstock.com

Patříte mezi vášnivé fotografy a rádi sdílíte své úlovky se širokou veřejností na Instagramu? Pak určitě víte, že občas je kvůli dobré fotce potřeba něco vytrpět. V australském Perthu se však rozhodli zamezit podobným potížím a u nejfotografovanější atrakce se chystají nainstalovat speciální toalety, které příznivcům dechberoucích fotografií celou situaci značně ulehčí.

Austrálie je země dechberoucích přírodních monumentů, která každoročně přiláká statisíce turistů. Cestovatelé zde obdivují především kouzelné pláže, národní parky, veřejná umělecká díla nebo památky na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejfotografovanějším místem západoaustralského Perthu se však přesto stalo něco úplně jiného.

Největší popularitu si mezi Instagrammery získala obyčejná modrá chata jménem Crawley Edge Boatshed, která se nachází na řece Swan. Ačkoliv příznivci čtvercových fotografií tuto lokalitu s mimořádným výhledem naprosto zbožňují, místní podle serveru CNN tento malebný domeček denně míjí bez povšimnutí.

 Crawley Edge Boatshed

Popularita se však nikdy neobejde bez problémů. Oblíbená modrá chata bohužel nestojí někde na samotě, jak by se z mnoha snímků mohlo zdát, ale je umístěna v blízkosti jedné z nejrušnějších ulic celého Perthu. Aby si zde mohli nadšení turisté pořídit co nejlepší fotografii, parkují u rezidenčních domů, přebíhají rušnou dopravní tepnu Mounts Bay Road a ohrožují tak nejen svou bezpečnost, ale i další účastníky provozu.

Podle zástupců města se však vyskytly i další potíže. „Během posledních let jsme zaznamenali velký nárůst turismu, a to včetně výletních autobusů i samostatných cestovatelů, kteří na místě zastavují kvůli krásným snímkům. Nejbližší veřejné toalety se navíc nachází až v Narrows Gardens, což je 2,4 kilometru daleko,“ uvedl pro CNN člen městské rady.

Nedostatek veřejných toalet přímo na místě představuje kvůli dramatickému nárůstu cestovatelů značný problém. Utrpěly tím i některé z blízkých podniků, kam turisté obvykle zamíří, když už prostě není zbytí. Majitelé restaurací si navíc podle serveru CNN stěžují, že se často chovají hrubě, ruší ostatní návštěvníky, a dokonce pracovníky slovně uráží.

 Crawley Edge Boatshed

Aby se podařilo tento problém zdárně vyřešit, zástupci města Perth se rozhodli v blízkosti modré chaty postavit veřejné toalety využívající solární energii a do tohoto projektu se chystají investovat velký obnos peněz. Veřejné záchody budou údajně stát 400 000 australských dolarů, což je v přepočtu asi 6,26 milionu korun, a údržba každoročně vyjde na dalších 20 000 dolarů.

Zdá se vám taková částka přehnaná, pokud vezmete v úvahu, že zařízení bude sloužit pouze turistům? Městská rada nicméně doufá, že nové veřejné toalety vyřeší jeden z palčivých problémů místních obyvatel a uleví také okolním podnikům.

Čtěte také:

Lákají vás tajemná zákoutí? Podívejte se na dechberoucí opuštěná místa – 4. část

Tropický ráj, který nikdo nechce, aneb Co nezničila příroda, dokonala média

Do školy po půlnoci. Norský ostrov se chce stát první zónou, ve které neplatí čas

Ohodnoťte tento článek
Diskuze