Návrat Microsoftu k přírodě. Kanceláře v korunách stromů - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Návrat Microsoftu k přírodě. Kanceláře v korunách stromů

, adk,

Technologické společnosti se předhánějí v designu a vybavení svých kancelářských prostor. Open office se jeví jako překonaný model. Výjimkou nejsou hřiště na basketball, herny nebo nahrávací studia. Firmy se také často snaží dostat do kanceláří co nejvíce zeleně. Microsoft se vydal opačnou cestou. Kanceláře přesunul do přírody – přímo do korun stromů.

Microsoft těží z výhody, kterou mnohé firmy sídlící uprostřed hustě osídlených aglomerací nemají. Jeho kampus s rozlohou 500 akrů je plný zeleně. „Nemusíme přinášet zeleň do zástavby. Jsme přímo v přírodě. Je na našem zadním dvorku,“ uvedl vedoucí projektů Bret Boulter.

Na výstavbě tří domů na stromech spolupracoval Microsoft s designérem Petem Nelsonem, který se proslavil v reality show Treehouse Masters (Odborníci na domy v korunách stromů). Celý areál je vybaven moderními technologiemi, součástí každé lavičky je například vodotěsná zásuvka, téměř čtyři metry nad zemí tyto vymoženosti úplně chybí. Podle Boultera se mnoho zaměstnanců na chybějící techniku ptá. „Naším cílem je lidi odpojit, protože celý den sedí před monitory,“ dodal.

Podívejte se na kanceláře v korunách

Snaha dostal zaměstnance do přírody není samoúčelná. Podle vědců existuje souvislost mezi pobytem venku a duševním zdravím. Příroda pomáhá stimulovat mozek, odbourává stres, snižuje krevní tlak a zvyšuje kreativitu. „Stromy a rostliny uvolňují aromatické chemikálie, které ovlivňují lidské vnímání, duševní stav i imunitu, tvrdí lékařka na Harvardově univerzitě Eva M. Selhubová. Microsoft tak pomáhá nejen zaměstnancům, ale i sobě.

Přečtěte si také:

Návštěva v Kiwi.com: Podívejte se, odkud prodává letenky miliardář Oliver Dlouhý

Hotel na stromě a loď na kopci. Kuriózní stavby z celého světa

Opuštěná a chátrající. Města duchů jsou vydána napospas přírodě

Bunkry pro nejbohatší: tady přežijí miliardáři apokalypsu


Ohodnoťte tento článek
Diskuze