Menu Zavřít

Univerzita Karlova vstupuje na trh počítačových her. Studio Charles Games je začne vyvíjet i prodávat

28. 1. 2020
Autor: Profimedia.cz

Dceřiná společnost Univerzity Karlovy, Charles University Innovations Prague, založila svoji první takzvanou spin-off firmu Charles Games. Bude bude zaštiťovat vývoj počítačových her na Univerzitě Karlově a následně je prodávat. Zisky z prodeje her v prvních letech investuje zpět do projektu. Řekl to ředitel společnosti Otomar Sláma.

Takzvané spin-off firmy jsou společnosti, které mohou využívat vědecké poznatky ke svému podnikání. Mezi počítačové hry, s nimiž bude společnost Charles Games obchodovat, patří výukové hry Attentat 1942 a její pokračování Svoboda 1945. Hry přibližují atmosféru po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Sláma očekává, že Charles Games zvýší prodejní potenciál her vyvíjených na UK.


Zlatý důl jménem Zaklínač. Akcie tvůrců počítačové hry vzrostly za dekádu o 21 tisíc procent

 Seriálový Zaklínač od Netflixu


Charles Games má také pomáhat studentům v získávání praktických zkušeností, a to díky inkubátoru pro mladé herní vývojáře. Hry vyvíjí studenti a učitelé magisterského oboru Vývoj počítačových her na Matematicko-fyzikální fakultě ve spolupráci se studenty a pedagogy Filozofické fakulty UK.

Společnost Charles University Innovations Prague (CUIP) založila UK v roce 2018. Jejím hlavním úkolem je právě zakládání a podpora spin-off firem, které mají přispět k efektivnějšímu přenosu vědeckých znalostí a technologií z univerzitní oblasti ke komerčním partnerům a k veřejnosti. Letos CUIP plánuje zřídit další dvě takové společnosti, které se budou zabývat biomedicínou, uvedl rektor UK Tomáš Zima.

Dále čtěte:

Stolní hry čekají zlaté časy, říká výrobce herních podložek a miniatur Matouš Hloušek

Rasistický stereotyp: za masové vraždy mohou videohry, jen když jsou pachateli běloši

CONTENT24

Krev, nahota, násilí. Zdaňme videohry „pro dospělé“, vyzývají američtí zákonodárci

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).