Menu Zavřít

Umístění Huawei na černou listinu by poškodilo miliardy spotřebitelů, varuje čínská firma USA

29. 5. 2019
Autor: čtk

Rozhodnutí Spojených států umístit čínského výrobce telekomunikačních zařízení Huawei na černou listinu by mohlo poškodit miliardy spotřebitelů po celém světě. Způsobí rovněž újmu americkým podnikům a bude mít dopad na zaměstnanost v USA. Uvedl to vedoucí právní zástupce Huawei Sung Liou-pching.

Americké podniky nyní v důsledku umístění Huawei na černou listinu potřebují zvláštní povolení, aby této čínské firmě mohly dodávat své produkty. Washington postup proti Huawei zdůvodňuje obavami o národní bezpečnost.

„Hrozí, že toto rozhodnutí poškodí naše zákazníky ve více než 170 zemích, včetně více než tří miliard spotřebitelů, kteří po celém světě používají produkty a služby Huawei,“ uvedl Sung. Dodal, že rozhodnutí rovněž poškodí více než 1200 amerických podniků, což bude mít dopad na desetitisíce pracovních míst v USA.

Považujete firmu Huawei a její produkty za důvěryhodné?

Americké tajné služby společnost Huawei podezírají ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to ale popírá. Ministr zahraničí USA Mike Pompeo dnes Huawei označil za „nástroj čínské vlády“.

Kroky Washingtonu proti Huawei prohlubují napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou. Země spolu od loňského roku vedou obchodní válku, v jejímž rámci na sebe vzájemně uvalují nová cla.

ebf 24 - tip duben

Zabezpečení státu je tragické, varuje expert na kyberbezpečnost Půlpán

Dále čtěte:

Kauza skvělého úspěchu. Huawei je bezpečnostní hrozba prvního kalibru

Trump zvažuje, že americkým firmám zakáže používat vybavení od Huawei a ZTE

Komentář: Jak krteček přidusil pandu

USA zařadily Huawei na černou listinu, přijde o přístup k americkým technologiím

Huawei podala další žalobu na vládu USA, napadla zákaz používání svých výrobků

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).