Menu Zavřít

Metrostav získal v Turecku zakázky za 1,3 miliardy. Vybuduje depo a lanovku

15. 6. 2017
Autor: Metrostav

Stavební firma Metrostav vybuduje v Istanbulu nové depo metra a podzemní lanovku. Hodnota kontraktu na lanovku je v přepočtu 760 milionů korun, nabídková cena na depo byla zhruba 590 milionů, napsal deník E15. Metrostav bude stavět například také na Islandu.

Skupině Metrostav při získání zakázek v Turecku pomohlo, že tam před dvěma roky založila s místním partnerem společný podnik Metrostav Ankara Insaat, píše deník. „Naším dlouhodobým cílem jsou zejména velké infrastrukturní stavby,“ řekl ředitel zahraničního podnikání Metrostavu Václav Soukup.

Plánovaná podzemní lanovka propojí luxusní istanbulskou čtvrť Bebek na evropské straně Bosporské úžiny s navazující trasou metra. Tunel dlouhý 815 metrů má překonávat převýšení přibližně sto metrů. V istanbulském metru Metrostav vybuduje na evropské straně Bosporu víc než dva kilometry tunelů.


Čeští tuneláři míří na Slovensko. Přečtěte si více

 Ilustrační foto


České stavební firmy se zakázkami v zahraničí snaží kompenzovat slabší výsledky inženýrského stavitelství v Česku. Metrostav tak bude stavět třeba i na Islandu, v odlehlé části ostrova vybuduje šestikilometrový tunel, most a osm kilometrů silnice. Ze zakázky za 1,3 miliardy korun na českou firmu připadne 800 milionů.

EBF24

Stavební a developerské skupině Metrostav loni klesl čistý zisk o 44 procent na 329,3 milionu korun. Tržby skupiny se snížily o 12 procent na 27,8 miliardy korun. Samotná firma Metrostav čistý zisk zvýšila o 9,7 procenta na 495,6 milionu korun, tržby jí klesly o 8,6 procenta na 17,6 miliardy korun.

Dále čtěte:

Metrostav postaví na Islandu tunel a most. Hotovo musí být dřív, než sníh uzavře silnice

Metrostav zvýšil zisk, tržby mu klesly. Na vině je nedostatek projektů v Česku

Svéráz finského metra. Metrostav se podílí na rozšíření podzemky v Helsinkách


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).