Menu Zavřít

Kryptonadšenec McAfee vede kampaň na prezidenta USA z Havany. Doma neplatil daně

28. 6. 2019
Autor: John McAfee/Twitter

John McAfee je autorem prvního komerčně úspěšného antivirového programu. Podporuje využívání kryptoměn a kritizuje současnou politiku Spojených států. Nyní oznámil, že hlavní kancelář své volební kampaně na zvolení prezidentem v roce 2020 přesunuje na Kubu. V Americe se cítí být politicky pronásledován. Tvrdí, že je obviněn z daňových úniků, protože osm let nepodal daňové přiznání.

Odborník na počítačovou bezpečnost a propagátor digitálních měn John McAfee stěhuje svou volební kancelář do Havany na Kubě, kde se cítí být dostatečně svobodný.

Extravagantní podnikatel tvrdí, že americká vláda zotročuje občany. Přiznal se, že daně neplatí kvůli tomu, že za ně nedostává adekvátní služby státu. Navíc se mu nelíbí, že americká vláda nepodporuje digitální měny, a tím blokuje finanční svobodu lidí.

„Vláda z nás všech dělá otroky, jsme krmeni soustavnou propagandou. Kryptoměny, jež jsou klíčem k finanční svobodě, jsou napadány,“ zlobí se.

Považujete kryptoměny za bezpečnou investici?

Obvinil americké ministerstvo spravedlnosti, že proti němu chystá vykonstruované trestní stíhání. Vyhrožuje tím, že zveřejní dokumenty, jež dokazují rozsáhlou korupci v americké vládě. Údajně má přes 31 terabajtů dat, které korupci dokazují.

Americký daňový úřad IRS zdůrazňuje, že investoři do kryptoměn musí také platit daně z jejich zisků a zaměří se na ty, kteří se placení vyhýbají. Aktivita úřadů má zesílit s tím, jak v posledních týdnech posiluje kurz bitcoinu vůči dolaru. Konkrétní kroky ale IRS neuvedl.

Vývoj kurzu bitcoinu k americkému dolaru

Stát podle programátora neúměrně zasahuje do života lidí a stále je kontroluje. Současný systém střídání vlád mezi demokraty a republikány považuje za překonaný.

Strany ruší jakýkoliv pokrok tím, že anulují výsledky práce druhé strany, když se dostanou k moci. Jeho nejdůležitějším a fakticky jediným cílem je dát lidem větší svobodu. I z tohoto důvodu podporuje používání kryptoměn.

Hodnota majetku podnikatele, který z firmy McAffe odešel už v roce 1994, se v roce 2007 odhadovala na sto milionů dolarů, o většinu částky ale přišel během finanční krize po roce 2008. V současné době by mohl mít asi 4 miliony dolarů, odhadl web celebsnetworthtoday.com.

Z rubriky Kryptoměny dále čtěte:

Deset let vězení za obchodování s kryptoměnami. Indie zvažuje tvrdé restrikce

Mikrotransakce a chytré kontrakty. Nový pohled na placení Bitcoinem

Proč investovat do kryptoměn? Fungují jako uchovatel hodnoty a chrání před inflací

MMF24

Na trh vstupuje generace mileniálů. Co udělají jejich peníze s cenou Bitcoinu?

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).