Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg
Autor: čtk

Zuckerberg chce nabídnout kvalitní zpravodajství. Za obsah by platil vydavatelům

02. dubna, 13:43 - čtk, red
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg
Šéf Facebooku Mark Zuckerberg
Autor: čtk
02. dubna, 13:43

Facebook uvažuje o vytvoření speciálního produktu v rámci své sociální sítě, který by uživatelům zprostředkoval „vysoce kvalitní zpravodajství“. Za materiály by mohla technologická společnost přímo platit vydavatelům, zatímco pro spotřebitele by služba byla bezplatná, uvedl to šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

Detaily ohledně nového záměru Facebooku jsou v tuto chvíli značně mlhavé. Technologický web Recode ale podotýká, že uvnitř firmy se o tématu diskutuje už měsíce. „Jak odcházející produktový šéf Chris Cox, tak vedoucí oddělení mediálních partnerství Campbell Brown tento projekt prosazují a Facebook už myšlenku speciální zpravodajské záložky interně testoval,“ uvádí americký web.

Zuckerberg o projektu hovoří ve více než hodinovém rozhovoru s s ředitelem vydavatelství Axel Springer Mathiasem Döpfnerem. „Hovořili jsme o roli, kterou kvalitní žurnalistika hraje v budování informovaných komunit a o tom, jakými principy by se měl Facebook řídit při vytváření zpravodajské záložky na šíření více vysoce kvalitních zpráv,“ napsal Zuckerberg.

V rozhovoru se šéfem Axel Springer uvedl, že ve zvláštní zpravodajské platformě na facebooku vidí „skutečnou příležitost pro vydavatele, jak dosáhnout lepšího zpeněžení“ obsahu. „Facebook by potenciálně mohl mít s vydavateli přímý vztah, aby mohl zajistit, že jejich obsah bude dostupný, pakliže bude opravdu vysoce kvalitní,“ řekl zakladatel sociální sítě. Žádné plány na účtování poplatků od uživatelů při tom nezmíni