Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Lékárna, ilustrační foto
Lékárna, ilustrační foto
Autor: CC0 via Pixabay

Zelená v Rumunsku. Penta smí převzít lékárny Belladonna

04. března, 14:21  -  Jiří Zatloukal
 Lékárna, ilustrační foto
Lékárna, ilustrační foto
Autor: CC0 via Pixabay
04. března, 14:21

Rumunský antimonopolní úřad schválil transakci, v rámci níž koupila česko-slovenská investiční skupina Penta Investments lékárenský řetězec Belladonna. Penta prostřednictvím značky Dr. Max provozuje jednu z největších sítí lékáren ve střední Evropě.

Dr. Max bude po dokončení transakce ovládat zhruba 65 procent bukurešťského trhu lékáren, v celém Rumunsku však bude držet skromný pětiprocentní tržní podíl. „Antimonopolní úřad naši transakci schválil. Zatím však ještě neproběhlo finanční vypořádání obchodu,“ potvrdil webu Euro.cz mluvčí Penty Investments Ivo Mravinac.

Koupí řetězce Balladonna s necelými 50 lékárnami posiluje Penta pozici lídra v Bukurešti. „Výši transakce nezveřejňujeme,“ dodal Mravinac. Na konci roku 2017 Penta Investments koupila v Rumunsku řetězce Sensiblu a Punkt, dříve ovládla Mediplus a A&D Pharma.

Penta do lékáren vstupuje prostřednictvím svého řetězce Dr. Max, který patří k největším v regionu. Loni Penta oznámila, že s lékárenskou sítí Dr. Max chce vstoupit na čínský trh. Celkový počet lékáren Dr. Max v šesti zemích Evropy se pohybuje kolem dvou tisíc, jejichž tržby překračují miliardu eur.