Zelená v Rumunsku. Penta smí převzít lékárny Belladonna - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Zelená v Rumunsku. Penta smí převzít lékárny Belladonna

,
Zelená v Rumunsku. Penta smí převzít lékárny Belladonna
Zdroj: CC0 via Pixabay

Rumunský antimonopolní úřad schválil transakci, v rámci níž koupila česko-slovenská investiční skupina Penta Investments lékárenský řetězec Belladonna. Penta prostřednictvím značky Dr. Max provozuje jednu z největších sítí lékáren ve střední Evropě.

Dr. Max bude po dokončení transakce ovládat zhruba 65 procent bukurešťského trhu lékáren, v celém Rumunsku však bude držet skromný pětiprocentní tržní podíl. „Antimonopolní úřad naši transakci schválil. Zatím však ještě neproběhlo finanční vypořádání obchodu,“ potvrdil webu Euro.cz mluvčí Penty Investments Ivo Mravinac.

Koupí řetězce Balladonna s necelými 50 lékárnami posiluje Penta pozici lídra v Bukurešti. „Výši transakce nezveřejňujeme,“ dodal Mravinac. Na konci roku 2017 Penta Investments koupila v Rumunsku řetězce Sensiblu a Punkt, dříve ovládla Mediplus a A&D Pharma.

Penta do lékáren vstupuje prostřednictvím svého řetězce Dr. Max, který patří k největším v regionu. Loni Penta oznámila, že s lékárenskou sítí Dr. Max chce vstoupit na čínský trh. Celkový počet lékáren Dr. Max v šesti zemích Evropy se pohybuje kolem dvou tisíc, jejichž tržby překračují miliardu eur.

Dále čtěte:

Penta koupila nemocnici v Bubenči. V okolí postaví vilové domy

Hartenberg prodal největší kancelářský park v Ostravě. Za 1,4 miliardy korun

V první evropské lize. Čeští byznysmeni pohlcují zahraniční firmy

 Daniel Křetínský