WeWork se pokouší o reorganizaci. Prodá vedlejší aktivity a bude propouštět - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

WeWork se pokouší o reorganizaci. Prodá vedlejší aktivity a bude propouštět

, čtk,
WeWork se pokouší o reorganizaci. Prodá vedlejší aktivity a bude propouštět
Zdroj: Profimedia.cz

Americká společnost The We Company prodá své vedlejší aktivity včetně sociální sítě Meetup, kterou koupila v roce 2017, a zruší některá pracovní místa. Podnik vytvořil po odloženém vstupu na burzu 90denní plán a snaží se o reorganizaci. The We Company je majitelem firmy WeWork, největšího poskytovatele sdílených kanceláří na světě.

Propouštění zasáhne zatím blíže neurčené množství administrativních pracovníků, lidí zaměstnaných na pozicích souvisejících s růstem firmy a lidí v divizích, které by se v budoucnu měly zmenšovat, uvedla agentura Reuters. WeWork se také zbaví svého podílu ve firmě The Wing. Ta poskytuje prostory pro setkávání a pro práci a zaměřuje se na ženy.

Společnost WeWork založil v roce 2010 Adam Neumann se svou ženou a investičním bankéřem Joelem Schreiberem. Z jedné sdílené kanceláře v New Yorku firma expandovala na 500 míst po celém světě. V Praze má WeWork kanceláře v paláci DRN na Národní třídě.

V prvním pololetí tohoto roku společnost vykázala ztrátu 900 milionů dolarů (20,8 miliardy korun), výnosy ale zdvojnásobila na 1,54 miliardy dolarů (35,6 miliardy korun). V polovině září firma odložila plánované uvedení svých akcií na burzu. To vyvolalo krizi, která ji přivedla na hranici bankrotu a vedla k odchodu jejího spoluzakladatele Neumanna.

O situaci WeWork čtěte více: WeWork aneb MyMakáme je miliardový tunel
 WeWork, ilustrační foto

Dále čtěte:

Investorům nabídl jen modlitbu. Šéf WeWork srazil hodnotu firmy na pětinu

Pivovarský moloch AB InBev jde na burzu v Hongkongu. Potřebuje peníze na splácení dluhů

Nejen Uber. Saúdové dali miliardy do firem, jejichž služeb Západ denně využívá

Ohodnoťte tento článek
Diskuze