Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Spolumajitel kaváren CrossCafe Martin Lomický
Spolumajitel kaváren CrossCafe Martin Lomický
Autor:

Více dezertů i domácího pečiva. Díky Expanzi se mají zákazníci CrossCafe opravdu nač těšit

19. září, 14:01 - Tomáš Bohuslav
 Spolumajitel kaváren CrossCafe Martin Lomický
Spolumajitel kaváren CrossCafe Martin Lomický
19. září, 14:01

Kavárny CrossCafe představují nejen ideální místo pro trávení volného času, nýbrž i pro randění, studium či plnění studijních povinností. A protože vyznavačů skvělé kávy a lahodných zákusků každým rokem přibývá, je potřeba neustále rozšiřovat výrobní kapacity a zavádět nové technologie. Právě s tím pomohl program Expanze od Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB).

Když byla v Plzni v roce 2007 slavnostně otevřena první kavárna CrossCafe, asi jen málokdo si v tu chvíli uměl představit, jak daleko by to mohla tato ryze česká společnost dotáhnout. Nyní se píše rok 2019, kaváren je celkem pětadvacet a nacházejí se napříč celou Českou republikou.

Ačkoliv dnes je jméno CrossCafe synonymem relativně velké a dobře etablované franšízy, během prvních let své existence si její majitelé a zaměstnanci museli vystačit s poněkud skromnějšími prostory. „Veškeré produkty se vyráběly přímo na místě v kuchyňce o výměře cca 60 m2. Produkty putovaly z výrobního stolu rovnou do vitríny,“ přiznává Luboš Martínek, výrobní ředitel firmy.

Společnost si díky své poctivé kávě a chutným dezertům rychle získala na oblibě, a tak následoval vcelku přirozený vývoj: „Tři roky na to už jsme se stěhovali do čtyřikrát většího prostoru a výrobky rozváželi do několika kaváren v Praze a v Plzni. Co se však dosud nezměnilo, je stoprocentní ruční výroba, která umožňuje pracovat s citlivými surovinami, jakými jsou například máslo, šlehačka a čokoláda. Máme větší pec, větší šlehač a více rukou, ale například náš nejprodávanější dort má stejnou recepturu a pracovní postup jako v roce 2007.“

Nyní v CrossCafe pracuje na 165 kmenových zaměstnanců, kromě ni